محمد بنا: کی روش چیزی به ما نداد و رفت

به گزارش آسمان تو، بین مربیان تراز اول تاریخ فوتبال همیشه فرگوسن را ستایش کرده ام و کی روش را هم به عنوان یک مربی بزرگ و قاطع قبول دارم اما معتقدم بعد از 7سال کار کردن در تیم ملی ایران چیزی به ما نداد و رفت. او نتوانست ما را قهرمان جام ملت ها کند و صرفا 2 دوره تیم ملی را به جام جهانی برد. بهترین صعود ما به جام جهانی در سال 1978 رقم خورد.

محمد بنا: کی روش چیزی به ما نداد و رفت

به گزارش خبرنگاران، محمد بنا در گفت وگو با روزنامه همشهری درباره مقایسه اش با کارلوس کی روش گفت: من سال ها در زمین های خاکی فوتبال بازی کردم و خودم را یکی از طرفداران پروپا قرص فوتبال می دانم. بین مربیان تراز اول تاریخ فوتبال همیشه فرگوسن را ستایش کرده ام و کی روش را هم به عنوان یک مربی بزرگ و قاطع قبول دارم اما معتقدم بعد از 7سال کار کردن در تیم ملی ایران چیزی به ما نداد و رفت. او نتوانست ما را قهرمان جام ملت ها کند و صرفا 2 دوره تیم ملی را به جام دنیای برد. بهترین صعود ما به جام دنیای در سال 1978 رقم خورد و حشمت مهاجرانی در شرایطی تیم ملی را به جام دنیای آرژانتین برد که فقط یک تیم از آسیا و اقیانوسیه صعود می کرد. الان صعود به جام دنیای برای مربی بزرگی مثل کی روش هنر نیست و او باید ما را به مرحله دوم جام دنیای می برد. من مثل کی روش نیستم و تنها وجه اشتراک ما این است که من هم مثل او عاشق موفقیت هستم و برای موفقیت، بهترین امکانات را می خواهم. البته یک هزارم امکاناتی را که در اختیار کی روش گذاشتند به من و سایر مربیان ایرانی ندادند.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره خروج مربیان خارجی و میدان دادن به مربیان داخلی هم گفت: تکیه بر توانایی مربیان داخلی ما را به موفقیت می رساند. در دوره ای از مربیان کره ای برای موفقیت در تکواندو استفاده کردیم و بعدها مربیان ایرانی مثل رضا مهماندوست به بهترین مربیان دنیا تبدیل شدند. در کاراته هم که اصلا مال ژاپنی هاست بهترین مربیان دنیا را داریم که در کشورهای مختلف کار می کنند. اما در یک سری از ورزش ها مثل فوتبال، خارجی ها خیلی از ما قوی تر عمل می کنند. اصلا آنها فوتبال را به کشورهای دیگر وارد می کنند تا نفعش را ببرند. به نظرم در فوتبال می توانیم از مربی خوب خارجی استفاده کنیم؛ به شرطی که مثل کی روش نباشد و بعد از 7سال زمین سوخته تحویل ما ندهد. من سیستمی را که قطر در فوتبال پیاده کرد می پسندم. آنها یک مربی معمولی از کلاس بارسلونا استخدام کردند و با بچه هایی که زیر نظر همین مربی از مدارس فوتبال انتخاب شده بودند، رشد کردند و قهرمان جام ملت های آسیا شدند. این یک پروسه منطقی بود. همین اسکوچیچ که تازه سرمربی تیم ملی شده یک مربی با کلاس است؛ به شرطی که زیاده خواهی نکنیم. اگر این دوره به جام دنیای نرویم مهم نیست اما در عوض این فرصت را به او بدهیم که برایمان ساختار بسازد. مثل همان کاری که قطری ها کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 944

به "محمد بنا: کی روش چیزی به ما نداد و رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محمد بنا: کی روش چیزی به ما نداد و رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید