مجلس از سند همکاری ایران و چین استقبال می نماید، امضای این سند هشدار مهمی به آمریکاست

به گزارش آسمان تو، رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: خوشبختانه قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها قفل های صنعت هسته ای را باز کرد و سمت و سوی بازی یک طرفه را تغییر داد و باعث شد که گذشت زمان به نفع ایران گردد.

مجلس از سند همکاری ایران و چین استقبال می نماید، امضای این سند هشدار مهمی به آمریکاست

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل ازایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز یک شنبه 15 فروردین ماه مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور، با تبریک ایام نوروز، گفت: فرا رسیدن سال نو و اعیاد مبارک شعبانیه را به ملت عزیز ایران تبریک عرض می کنم. امیدوارم سال پیش رو با نقش آفرینی عمومی مردم، سال پیشرفت مالی ایران عزیز و سال عبور از چالش ها باشد.

وی تاکید نمود: رهبر معظم انقلاب، سال جاری نیز محور نامگذاری سال را تقویت فراوری قرار دادند. ما به مردم عزیز ایران تعهد می دهیم که در عمل به وظیفۀ تقویت فراوری به جای شعار، گزارش عملکرد دهیم و به جای ادعا، عمل کنیم.

قالیباف به سند راهبردی 25 ساله ایران و چین اشاره نمود و گفت: درباره سندِ برنامه همکاریِ جامعِ ایران و چین نیز تصریح می کنیم که ما از این اقدام استقبال می کنیم. امضای این سند اگر به معنای اعلام باور به این امر باشد که دنیا در غرب خلاصه نمی گردد و قرن آینده قرن آسیاست، یک گام راهبردی محسوب خواهد شد. همچنین، امضای این سند هشدار مهمی به آمریکاست تا بفهمد که مناسبات بین المللی به سرعت به ضرر آمریکا در حال تغییر است و این کشور دیگر در موقعیتی نیست که بتواند الگو، برنامه یا توافقی را به طور یکجانبه به کشورهای مستقل تحمیل کند.

رییس مجلس گفت: البته این سند می توانست زودتر امضا گردد چرا که ما عقیده داریم که زمان مهمی که باید برای شکل دادن به همکاری های واقعی مالی و سیاسی و مقابله موثر با فشارهای ظالمانه آمریکا در نظر گرفته گردد از دست رفته است. با این حال باید فرصت را مغتنم شمرد و این سند را با حفظ منافع ملی بدل به پروژه ها و برنامه ها و همکاری های مالی و سیاسی کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1734

به "مجلس از سند همکاری ایران و چین استقبال می نماید، امضای این سند هشدار مهمی به آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس از سند همکاری ایران و چین استقبال می نماید، امضای این سند هشدار مهمی به آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید