فکر رفتن به سفر نوروزی با این افراد را از سرتان بیرون کنید

به گزارش آسمان تو، تعطیلات ایام عید زمان مناسبی برای رفتن به مسافرت و تجدید قوا است اما برای لذت بردن از یک سفر رویایی و لذت بخش همراهان خوب نیز یکی از نکات کلیدی به حساب می آید.

فکر رفتن به سفر نوروزی با این افراد را از سرتان بیرون کنید

اگر علاقمند به سفر با بهترین تورهای پاییزی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش گروه رسانه های آسمان تو، به نقل از باشگاه آسمان تو ، بستن چمدان ها و آماده شدن برای رفتن به مسافرت بسیار جالب و هیجان انگیز است اما قبل از آن باید برنامه ریزی های لازم را انجام دهید:

در وهله اول؛ باید هدف از سفر را تعیین کنید، نقطه مقصد، نوع وسیله حمل و نقل، مدت اقامت، مواد غذایی که در آنجا مصرف می کنید، اماکن تفریحی و سیاحتی مقصد و همچنین میزان همراهان همگی باید به دقت آنالیز شوند.

مسافرت انواع مختلف دارد، مسافرت به تنهایی، مسافرت همراه دوستان، مسافرت به همراه همسر، مسافرت به همراه اعضای خانواده و فرزندان، مسافرت به همراه همکاران که در هر یک باید شرایط مختلفی را در نظر بگیرید.

بازه سنی همسفرها، همراه داشتن کودک و نوزاد، زن باردار، فرد سالمند یا فردی که مبتلا به بیماری است همگی احتیاجمند برنامه ریزی های تعیینی است.

همواره در سفر بویژه اگر بیمار به همراه دارید داروهای مورد احتیاج را در اختیار داشته باشید، همچنین مراکز درمانی مقصد را بشناسید تا در صورتی که موقعیت اورژانس ایجاد شد بتوانید به سرعت به بیمار یاری کنید.

در سفر همراه داشتن همراهان خوب یک برگ برنده عالی است و باعث لذت بردن از سفر می گردد در صورتی که همسفرهای نه چندان مطلوب هم می تواند باعث سفری کسل و خسته نماینده گردد.

همسفرهایی نامطلوب در سفربه دسته های زیر تقسیم می شوند:

- افرادی که مدام غر می زنند و به اصطلاح از همه چیز شاکی هستند:

این افراد در حین سفر از موارد مختلف ایراد می گیرند و حس خوبی ندارند، دچار استرس و اضطراب هستند و این حالت را به دیگران منتقل می نمایند، از هیچ چیز راضی نیستند از جمله غذا، مقصد سفر، وسیله نقلیه، همراهان و مواردی از این دست که باعث می گردد شما نیز دچار احساس تشویش و نگرانی شوید و از سفر لذت نبرید.

- افرادی که تنبل و بی انگیزه هستند:

این دسته از همراهان در مسافرت ها تنها به فکر لذت بردن خودشان هستند، هیچ مسئولیتی را قبول نمی نمایند، در انجام کارها، آشپزی، رانندگی، پرداخت هزینه ها، نگهداری از بچه ها و سایر موارد هیچ یاریی نمی نمایند و بیشتر زمان مسافرت را در خانه یا هتل در خواب به سر می برند، این افراد باعث بی انگیزگی شما از ادامه دادن سفر می شوند.

- افراد وسواسی و دچار بیماری های عصبی:

این افراد مرتب به فکر نظافت، تعویض البسه ، خرید کردن، صرف شام در هتل و رستوران های گرانقیمت هستند و باعث تحمیل هزینه های سنگین به فرد و همچین کاهش لذت بردن از سفر و بازدید از مناطق گردشگری می شوند. این افراد از ورود به مناطق جنگلی و طبیعت واهمه دارند و احساس می نمایند که ممکن است مبتلا به انواع بیماری های خطرناک شوند.

همچنین دسته دیگری از این افراد دچار ترس از پرواز و هواپیما هستند و هنگام مسافرت با این وسیله دچار استرس شدید شده و این استرس را به فرد و سایر مسافران منتقل می نمایند.

- افراد با انرژی بالا:

در یک جمع گروهی و در سفر همواره باید ضعیف ترین فرد نیز در نظر گرفته گردد و فعالیت ها همپا با او تنظیم گردد، بعضی از همراهان در مسافرت ها دارای انرژی بالایی هستند و می خواهند نهایت لذت را از سفر ببرند، آنها به طور خستگی ناپذیری تمایل دارند از تمامی مناطق گردشگری بازدید نمایند، از کوه بالا بروند و ساعت ها در جنگل و کویر پیاده روی نمایند، این کار آنها باعث خستگی سایر اعضاء شده و حتی امکان بروز اختلاف هم وجود دارد.

- افرادی که پرحرف هستند:

سفر زمان مناسبی برای تجدید قوا و تمدد اعصاب است اما اگر قرار باشد در طول سفر همراه شما به طور دائم مشغول صحبت در مورد موارد مختلف باشد، به تدریج شما دچار خستگی روحی می شوید.

سکوت نشانه بی علاقه گی یا نداشتن حرفی برای گفت و گو نیست بلکه نشانه احترامی است که یک فرد برای دیگران قائل می گردد تا در سکوت به سروسامان دادن افکار و برنامه های خود بپردازند.

اگر می خواهید به سفر بروید همراهان خود را با دقت انتخاب کنید و اگر همراهان مطلوبی ندارید به تنهایی یا همراه با تور به مسافرت بروید.

تحقیقات پژوهشگران نشان داده است که رفتن به مسافرت برای سلامت جسم و روح بسیار مفید است و می تواند باعث درمان بسیاری از بیماری ها و ایجاد یک روحیه شاد و مثبت در افراد گردد.

اگر قادر به مسافرت تنهایی نیستید و همراهان مطلوبی نیز ندارید قبل از سفر با آنها درباره مسئولیت هایشان اتمام حجت کنید و آنگاه مسافرت را شروع کنید.

همسفر خوب فردی است که با شما در مسافرت همپا باشد، مسئولیت های خود را قبول کند، به دیگر همسفران یاری کند، حتی در صورت ابتلا به بیماری شرایط خود را بشناسد و داروها و اقدامات احتیاطی را رعایت کند، از دعوا و پرخاشگری در حین سفر پرهیز کند، روحیه شاد داشته باشد، قابلیت هایی چون رانندگی، انجام یاری های اولیه در زمان اورژانس، شنا، نگهداری از فرزندان و سالمندان را داشته باشد، همچنین قابلیت برقراری ارتباط با سایرین و همچنین برنامه ریزی دقیق برای بازدید از مناطق مختلف و تقسیم بندی اقتصادی را داشته باشد.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 4 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 829

به "فکر رفتن به سفر نوروزی با این افراد را از سرتان بیرون کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فکر رفتن به سفر نوروزی با این افراد را از سرتان بیرون کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید