سریال خانوادۀ نمونه؛ هیجان یک بریکینگ بد کره ای

به گزارش آسمان تو، خانوادۀ نمونه یک سریال کره ای بسیار خوش ساخت و مجذوب کننده است با داستانی جنایی و معمایی که مخاطب را به یاد سریال هایی مثل اوزارک و بریکینگ بد می اندازد؛ در اینجا هم یک شخصیت ناامید و مستاصل را داریم که ناگهان به یک پول هنگفت بادآورده دست پیدا می کند و حالا تنها کاری که باید بکند این است که این پول را قانونی جلوه بدهد. این سریال همۀ ماجرای پیچیده و مهیج خودش را خیلی شسته و رفته و فقط در ده قسمت 45 دقیقه ای روایت می کند.

سریال خانوادۀ نمونه؛ هیجان یک بریکینگ بد کره ای

به گزارش خبرنگاران؛ شخصیت اصلی سریال مردی به نام پارک دونگ ها است که از نظر مالی به شدت در مضیقه است؛ او برای کسب یک جایگاه شغلی در دانشگاه، سرمایۀ خانوادگی اش را به یکی از مسئولان دانشگاه رشوه داده اما آن جایگاه را هم به دست نیاورده. پسر نوجوان او نیاز به عمل جراحی قلب دارد و حالا دیگر هیچ پولی در بساط نیست. همسر پارک کاملا مایوس شده و می خواهد از او جدا شود.

اما یک روز پارک در جاده ای خلوت به یک ماشین ون برخورد می کند که دو جسد در آن هست و یک کیسۀ بزرگ پر از پول. در همان لحظه پارک تصمیم می گیرد که هر طور شده این پول را تصاحب کند. او پول را در ماشین خودش می گذارد و جسد ها را هم با خودش می برد و آن ها را در حیاط پشتی خانه اش دفن می کند. ماشین ون را هم در یک نقطۀ خلوت در جنگل رها می کند. حالا او باید راهی برای پولشویی پیدا کند تا بتواند از این ثروت بادآورده استفاده کند. ضمن اینکه گروهی از خطرناک ترین تبهکاران هم دربه در در پی پیدا کردن این پول گمشده هستند. آن ها ماشین ون را با استفاده از ردیابی که داخل آن کار گذاشته بودند پیدا می کنند و با ردیابی راستا حرکت آن می فهمند که پول باید در یک منطقۀ خاص از ماشین خارج شده باشد؛ همان منطقه ای که خانۀ پارک در آن واقع شده است.

با اینکه چارچوب کلی فیلمنامۀ سریال بسیار شبیه به سریال های اوزارک و بریکینگ بد است، اما چرخش ها و پیچیدگی های آن کاملا منحصر به فرد و غیرقابل پیش بینی هستند. اتفاقات سریال بسیار سریع و گیرا پیش می فرایند و ارتباط بین اتفاقات و شخصیت های مختلف بسیار هوشمندانه و تماشایی برقرار می شود. در پایان هر قسمت یک جور چرخش شوک آور وجود دارد که ما را مشتاق می کند تا بلافاصله تماشای قسمت بعدی را شروع کنیم.

شیوۀ روایت سریال کاملا حساب شده است و در مخاطب هیجان و شوق زیادی برای دنبال کردن داستان ایجاد می کند. مثلا در اولین سکانس سریال ما چند نفر را می بینیم که وسط جنگل یک گودال کنده اند و دارند یک نفر را (که سرش با کیسه پوشانده شده) زنده زنده زیر خاک دفن می کنند. بعد از این صحنه است که ماجرای اصلی شروع می شود و حالا ما دوست داریم بدانیم چطور این قصه با آن صحنۀ اولیه پیوند می خورد. آیا شخصی که داشت دفن می شد پارک بود؟ در قسمت های بعدی هم فلاش بک هایی نشان داده می شود که دربارۀ ماجرای پول و گروه های تبهکار اطلاعات بیشتری به ما می دهند.

همۀ بازی های سریال سطح بالا و حرفه ای هستند، اما جونگ وو در نقش پارک دونگ ها واقعا درخشان ظاهر شده است. ناامیدی اولیۀ او و اضطرابی که در ادامۀ ماجرا پیدا می کند به نحو تحسین برانگیزی در تمام حرکات و کلمات او دیده می شود. در اوایل قسمت اول وقتی او دارد با عصبانیت با یکی از همکارانش صحبت می کند، واقعا آدم تعجب می کند که چطور او توانسته حتی تیک هایی عصبی در عضلات صورتش ایجاد کند که خشم و استیصال او را نشان می دهند.

تصویربرداری زیبا و موسیقی متناسب و اثرگذار را هم باید به نکات مثبت این سریال افزود. هر ضعفی که در راستا داستان و فیلمنامۀ سریال وجود داشته باشد قطعا آنقدر بزرگ نیست که بتواند به این نکات مثبت بچربد. خانوادۀ نمونه مسلماً تصویری از یک خانوادۀ نمونه نیست، اما حتما یک سریال نمونه و تماشایی است.

  • بازیگران: وو جونگ (Woo Jung)، پارک هی سون (Park Hee Seo)، یون جین سئو (Yoon Jin Seo) و دیگران
  • تاریخ انتشار: 21 مرداد (همۀ قسمت ها)
منبع: فرارو
انتشار: 25 مرداد 1401 بروزرسانی: 25 مرداد 1401 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2288

به "سریال خانوادۀ نمونه؛ هیجان یک بریکینگ بد کره ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سریال خانوادۀ نمونه؛ هیجان یک بریکینگ بد کره ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید