رسیدگی به مسائل زندانیان تهران عظیم با حضور دو نفر از دادیاران دیوان عالی کشور در پی دستور دادستان کل کشور

به گزارش آسمان تو، مدیرکل نظارت بر زندان های کل کشور از استقرار دو نفر از دادیاران دیوان عالی کشور در زندان تهران عظیم به منظور رسیدگی به مسائل زندانیان اطلاع داد.

رسیدگی به مسائل زندانیان تهران عظیم با حضور دو نفر از دادیاران دیوان عالی کشور در پی دستور دادستان کل کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهدی مهرانگیز، دادیار دیوان عالی کشور و مدیرکل نظارت بر زندان های کل کشور از استقرار دو نفر از دادیاران دیوان عالی کشور در زندان تهران عظیم به منظور رسیدگی به مسائل زندانیان اطلاع داد و عنوان نمود: یک هفته پیش از خاتمه ماه مبارک رمضان در معیت دادستان کل کشور بازدیدی از زندان تهران عظیم به عمل آمد. این بازدید، در راستای تاکیدات رئیس قوه قضاییه به منظور ارزیابی شرایط محکومان اقتصادی انجام شد.

مدیرکل نظارت بر زندان های کل کشور گفت: دادستان کل کشور در جریان این بازدید دستور داد تا دو نفر از دادیاران دیوان عالی کشور، مسائل زندانیان به ویژه محکومان اقتصادی را مورد آنالیز قرار دهند؛ به همین منظور از روز گذشته به مدت سه روز در زندان تهران عظیم مستقر شدیم و به صورت چهره به چهره مسائل و درخواست های زندانیان را مورد رسیدگی قرار می دهیم.

وی با بیان اینکه گزارش کاملی در مورد مسائل موجود و پیشنهادات به منظور حل مسائل زندانیان تهیه شده است، اظهار کرد: در مورد محکومان اقتصادی، توجه بر احصاء مسائل آن ها و ارائه راه چاره هایی به منظور حل این مسائل بود. محکومان اقتصادی بیشتر در زمینه رسیدگی به درخواست اعسار خود گلایه مند بودند.

مهرانگیز در ادامه عنوان نمود: از بعضی از حوزه های قضایی شهرستان های استان تهران محکوم و یا متهم به ندامتگاه تهران عظیم معرفی می نمایند که ضروری است دادیار ناظر زندان از این شهرستان ها در زندان مستقر باشند تا بتوانند به صورت دائمی به مسائل زندانیان رسیدگی نمایند.

مدیرکل نظارت بر زندان های کل کشور توضیح داد: یکی از مسائل، فاصله قابل توجه زندانی با خانواده خود است؛ برای مثال در مواردی خانواده زندانی در یکی از شهرستان های شرقی تهران سکونت دارند و برای دیدار با زندانی باید فاصله قابل توجهی را طی نمایند. پیشنهاد ما این است که بازداشتگاه هایی موقت در غرب و شرق تهران با ظرفیت های کم ایجاد گردد.

وی گفت: در مورد اتباع بیگانه نیز پیشنهاد شد تا با یاری دولت های مربوطه و وزارت دادگستری متهمانی که امکان انتقال آن ها به کشور متبوعشان فراهم است، به کشور خود منتقل شوند.

مهرانگیز در خاتمه با تاکید بر لزوم ایجاد اشتغال برای زندانیان اظهار کرد: سازمان زندان ها باید در این زمینه بیشتر نقش آفرینی کند؛ چرا که این موضوع سبب بازاجتماعی شدن زندانیان خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1816

به "رسیدگی به مسائل زندانیان تهران عظیم با حضور دو نفر از دادیاران دیوان عالی کشور در پی دستور دادستان کل کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رسیدگی به مسائل زندانیان تهران عظیم با حضور دو نفر از دادیاران دیوان عالی کشور در پی دستور دادستان کل کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید