دومین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق برگزار گردید

به گزارش آسمان تو، با قرار دریافت خوزستان در جمع برترین استان های برگزارکننده، دومین شب فرهنگی خوزستان با حضور گسترده مردم در برج میلاد برگزار و پایتخت، شکوه خوزستان را به تماشا نشست.

دومین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق برگزار گردید

به گزارش آسمان تو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، بعد از اولین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق و قرار دریافت خوزستان در جمع برترین استان های برگزارکننده، دومین شب فرهنگی خوزستان در این جشنواره، شامگاه گذشته نهم شهریورماه 97 با حضور گسترده مردم در برج میلاد برگزار و پایتخت، شکوه خوزستان را به تماشا نشست.

هموطنان بسیاری از اقصی نقاط ایران در برج میلاد حضور پیدا کردند تا برنامه شب های فرهنگی خوزستان را نظاره گر باشند.

نمایش آیین قهوه عرب ها، ارائه صنایع دستی مختلف از جمله چرم دوزی، بدلیجات، منبت کاری، گلیم دوزی، کپوبافی و حصیربافی، طبخ انواع غذاهای سنتی خوزستان و برپایی سیاه چادر از محورهای اصلی دومین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق بود.

در این برنامه ابتدا مستند شب فرهنگی خوزستان در تاریخ 23 مردادماه برای حاضران به نمایش گذاشته شد و سپس علیرضا ایزدی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان ضمن خیرمقدم به مهمانان از توانمندی ها و ظرفیت های این استان صحبت کرد.

اجرای گروه میسان، اجرای دیدار محمودی خواننده محبوب بختیاری، اجرای قطعه بختیاری ـ عربی با اجرای حامد نیسی، اجرای موسیقی محلی بهبهانی و موسیقی محلی لُری نیز از جمله مهیج ترین برنامه های دومین شب فرهنگی خوزستان بود.

اجرای موسیقی محلی عربی توسط سعید سیاحی، اجرای زوج شاهنامه خوان بختیاری، اجرای موسیقی محلی دزفول و اجرای گروه بندری مروارید سیاه نیز از دیگر برنامه های دومین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق بود که شبی شاد و خاطره انگیز را برای هم میهنان رقم زد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 13 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 88

به "دومین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین شب فرهنگی خوزستان در جشنواره ملی چارسوق برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید