دامنه نقطه ایران فعالیت رسمی خود را شروع کرد

به گزارش آسمان تو، به گزارش خبرنگاران، مراسم افتتاح دامنه اینترنتی نقطه ایران به عنوان یکی از دامنه های بین المللی چندزبانه (IDN) مورد تأیید سازمان جهانی آیکان (سازمان مسئول مدیریت بر واگذاری آدرس های اینترنتی)، صبح امروز سه شنبه به صورت آنلاین با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی و محمدجواد لاریجانی رئیس پژوهشگاه دانش های بنیادی برگزار گردید.

دامنه نقطه ایران فعالیت رسمی خود را شروع کرد

در این مراسم ابوالحسن فیروزآبادی گفت: شروع فعالیت دامنه نقطه ایران گام مهمی برای تحقق اهداف شبکه ملی اطلاعات کشور است که می تواند به کاهش شکاف دیجیتالی برای بخشی از جامعه بزرگسال و خردسال که آشنا به زبان انگلیسی نیستند منتج گردد و این اقشار نیز به جمع استفاده کنندگان از فضای مجازی بپیوندند.

وی اظهار امیدواری کرد که با ورود بیشتر زبان فارسی به فضای مجازی، شاهد به کارگیری زبان فارسی در میان زبان های پیشرفته در جهان خواهیم بود.

دبیر شورای عالی فضای مجازی از ایجاد کمیته نظارت بر مقررات ثبت نام دامنه نقطه ایران در مرکز ملی فضای مجازی اطلاع داد و گفت: این کمیته به تنظیم گری نام دامنه ایران تسریع می بخشد.

وی اضافه نمود: در این زمینه پیش نویسی در مرکز ملی فضای مجازی تهیه شده و برای آنالیز به سازمان فناوری اطلاعات ارسال شده است. پس از آن این پیش نویس را به پژوهشگاه دانش های بنیادی ارسال خواهیم کرد.

فیروزآبادی گفت: کارگروهی در مرکز ملی فضای مجازی تشکیل خواهد شد تا سند و دستورالعمل استفاده دستگاه ها و وزارتخانه ها از دامنه نقطه ایران با همکاری وزارت ارتباطات و وزارتخانه هایی مانند ارشاد، آموزش و پرورش و صمت تدوین گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 فروردین 1400 بروزرسانی: 29 فروردین 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1729

به "دامنه نقطه ایران فعالیت رسمی خود را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دامنه نقطه ایران فعالیت رسمی خود را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید