تابلوفرش روایی ایرانی در موزه چین، هنرمندان کشورمان 23 میلیون گره زدند

به گزارش آسمان تو، تابلوفرشی با ابعاد 12*3.70 که توسط 115 هنرمند ایرانی به سفارش موزه هان بافته شده بود، به تازگی برای رونمایی به این کشور فرستاده شد.

تابلوفرش روایی ایرانی در موزه چین، هنرمندان کشورمان 23 میلیون گره زدند

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

ایسنا: محمد حقیقی، تولیدکننده قالی دست باف در استان اصفهان که انجام این پروژه را نیز بر عهده داشته است، در این زمینه گفت: این فرش بزرگ ترین قالی تصویری و روایی در دنیا است که از طرف موزه هان و توسط یک پرفسور تاریخ شناس این کشور به ما سفارش داده شد. موزه تازه تاسیس هان با 98 هزار متر مربع زیربنا که بزرگ ترین موزه چین و برای راه ابریشم جدید تاسیس شده، ابتدای راه ابریشم قرار گرفته است.

او بیان نمود: اندازه قالی 12 * 3.70 متر است و حدود 23 میلیون گره دارد. این اثر توسط 115 مرد و زن هنرمند بافته شده که 55 نفر از آنها جزو بافندگان چیره دست اصفهانی هستند. انجام پروژه نیز 9 ماه طول کشید که از شش صبح تا 12 شب به صورت شیفتی کار انجام می شد تا بتوانیم اثر را به روز افتتاح که مصادف با هفتادمین سالگرد انقلاب مالی چین بود برسانیم.

حقیقی همچنین یادآور شد: قالی از تار ابریشم و پرز کرک لطیف بافته شد و حدود 168 رنگ به صورت مجزا داشت. نقاش نقشه فرش اثر نیز استاد جابر میرفتاحی و مشاور پروژه آقای قشقایی بودند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 531

به "تابلوفرش روایی ایرانی در موزه چین، هنرمندان کشورمان 23 میلیون گره زدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تابلوفرش روایی ایرانی در موزه چین، هنرمندان کشورمان 23 میلیون گره زدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید