بی باک: مردانی شایسته کسب مدال المپیک است، باید مشکل کنترل و عدم مدیریت ملی پوشان رفع گردد

به گزارش آسمان تو، سرمربی پیشین تیم ملی تکواندو می گوید که سجاد مردانی نه تنها شایسته کسب سهمیه است بلکه شایستگی کسب مدال المپیک 2020 توکیو را دارد.

بی باک: مردانی شایسته کسب مدال المپیک است، باید مشکل کنترل و عدم مدیریت ملی پوشان رفع گردد

مهدی بی باک در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در مورد عملکرد ملی پوشان تکواندو ایران در مسابقات فینال گرندپری گفت: خدا یاری کرد و پیروز به کسب دو سهمیه المپیک شدیم. امیدوارم سجاد مردانی نیز در مسابقات گرنداسلم نتیجه بگیرد و سومین سهمیه را از این رقابت ها کسب کنیم. سجاد مردانی تجربه حضور در المپیک گذشته را داشته و شایستگی لازم برای حضور در المپیک توکیو را دارد.

وی در مورد شکست ملی پوشان در لحظات سرانجامی مقابل رقبای خود بیان کرد: بچه ها در کنترل بازی مشکل دارند و امیدوارم کادرفنی به این موضوع رسیدگی و تمرینات را به گونه ای طراحی کند تا بچه ها در حفظ، کنترل و مدیریت بازی مسلط باشند. میرهاشم حسینی در بازی مقابل دایی هون لی و ژائو، آرمین هادی پور مقابل پوپف و مردانی مقابل کیو دون این، مبارزات خود را جلو بودند و در نهایت مسابقه را واگذار کردند.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو توضیح داد: باید آنالیز شود عدم مدیریت بچه ها به خاطر مسائل روحی و روانی بوده یا آنها از لحاظ مدیریت مسابقه دچار ضعف هستند که این اتفاقات افتاده است. در مجموع به فدراسیون و بچه ها کسب دو سهمیه المپیک را تبریک می گویم و امیدوارم سهمیه سوم نیز کسب شود تا در المپیک توکیو که صندلی اصلی ما است نتیجه لازم را بگیریم

بی باک با تاکید بر اینکه رنکینگ منتهی به المپیک در معین شدن جدول مبارزات بازیکنان تیم ملی تاثیرگذار خواهد بود، گفت: از الان معین نیست جدول مسابقات المپیک چگونه چیده می شود و آخرین رنکینگ منتهی به المپیک این موضوع را معین خواهد نمود. کادرفنی تیم ملی باید به این موضوع نیز دقت کند و در محاسبات خود این موضوع را مدنظر قرار بدهد. کادرفنی، فدراسیون تکواندو و بچه ها باید از تجربیات المپیک گذشته استفاده نموده و جلوی اشتباهات ادوار و دوره های گذشته را بگیرند.

وی اعلام نمود: متاسفانه بچه های ما نه تنها از ضربات چرخشی استفاده نمی نمایند بلکه هر سه بازیکن ما در مبارزاتی که واگذار کردند دو یا سه ضربه چرخشی دریافت کردند. مشکل عدم استفاده از ضربات چرخشی به مربی تیم ملی بر نمی شود و باید از پایه روی آن برنامه ریزی کرد. بازیکنی که به اردوی تیم ملی می رسد و هنوز ضربه چرخشی را بلد نیست و یاد نگرفته، مربی تیم ملی نمی تواند این موضوع را به او یاد بدهد. تکنیک ها و مهارت پایه را باید از باشگاه ها به بازیکنان یاد داد و در تیم ملی نمی توان این مسائل را آموزش داد.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو گفت: دریافت ضربات چرخشی از سوی بازیکنان تیم ملی به عدم مدیریت مسابقه آنها ارتباط داشت. وقتی می بینیم یک بازیکن یک بار ضربه چرخشی دریافت نموده، سریعا باید در تاکتیک مبارزه تغییر و با تعویض گارد یا بستن بازی، ضربات چرخشی حریف را خنثی کند. میرهاشم حسینی 8 امتیاز از رقیب خود پیش بود، اما با دریافت سه ضربه تی چاگی 4 امتیازی و از دست دادن 12 امتیاز، بازی را از دست داد. بازیکن استرس و اضطراب نیز دارد و من این روزها را با بازیکنان چشیده ام و می دانم این مسائل نیز در عملکرد آنها تاثیرگذار بود.

بی باک اعلام نمود: فکر می کنم اگر در مسابقات قبلی بچه ها را بیشتر آماده می کردیم و فشار را روی گرندپری بلغارستان و کسب امتیازات از آن مسابقات می گذاشتیم، بچه ها در روسیه با فراغ بال بیشتری بازی می کردند. کادرفنی باید به مسائل رسیدگی کند و امیدوارم با رفع شدن آنها در اصلی ترین مسابقه که المپیک است نتیجه بگیریم. در المپیک گذشته ما دو بازیکن رنکینگ یک و یک بازیکن رنکینگ سه دنیا داشتیم، اما متاسفانه فشارهای زیاد روی بازیکنان تاثیر منفی در عملکرد آنها گذاشت.

وی با اشاره به فشار روحی و روانی ملی پوشان گفت: فشار روحی و روانی در فینال گرندپری روسیه روی بچه ها زیاد بود. فقط نمی توانیم به حرف بگویم فشار روی ما نیست و روانشناس داریم. این فشار را از روی صورت بچه ها می توانستم احساس کنم و شاید یکی از دلایلی که وقتی بازیکنان ما جلو بودند و امتیازات زیادی از دست می دادند به خاطر اضطراب و استرس آنها بود.

سرمربی سابق تیم ملی تکواندو در مورد شانس مردانی برای کسب سهمیه المپیک به وسیله مسابقات گرنداسلم گفت: اگر مسابقه فینال سجاد مردانی را از عملکرد او در این مسابقات فاکتور بگیریم، او در سه بازی اول خود خیلی خوب بازی کرد. خیلی شاد بودم که سجاد تا این حد آماده است که حتی وقتی عقب است، کوشش می نماید و نتیجه را برمی گرداند. این باید همواره در سجاد وجود داشته باشد.

بی باک اضافه کرد: متاسفانه در بازی فینال هم بازی از دست مردانی خارج شدو فشار روحی و روانی کسب مدال طلا برای جواز ورود به المپیک روی عملکردش تاثیر گذاشت. ثانیه به ثانیه با این بچه ها بودم و حس کردم وقتی مردانی سه امتیاز عقب افتاد، اندوه بزرگی در صورتش شکل گرفت. مردانی شایسته حضور در المپیک است و با توجه به تجربه حضور در المپیک گذشته، خیلی می توان روی کسب مدالش حساب کرد. مردانی نه تنها شایسته کسب سهمیه است بلکه شایستگی کسب مدال المپیک را دارد.

وی در سرانجام به خبرنگاران گفت: در شرایط فعلی همه باید دست به دست هم بدهیم و به مردانی یاری کنیم. اگر خوب فکر کنیم متوجه می شویم کسب هر مدال در المپیک باعث افتخار تمام ایرانی ها است. امیدوارم هر یاریی از هر کسی در هر صندلیی بر می آید برای تیم ملی انجام بدهد، اما باید واقع بین هم باشیم. اینکه بگویم خیلی از بزرگان دنیا در فینال گرندپری باختند، حرف اشتباهی است، چرا که در فینال گرندپری فقط بزرگان تکواندو حضور دارند. بچه ها ما چیزی از بزرگان دنیا کم ندارند و همه قهرمان دنیا، بازی های آسیا و آسیا هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 742

به "بی باک: مردانی شایسته کسب مدال المپیک است، باید مشکل کنترل و عدم مدیریت ملی پوشان رفع گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بی باک: مردانی شایسته کسب مدال المپیک است، باید مشکل کنترل و عدم مدیریت ملی پوشان رفع گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید