با این شیرینی جادویی دندان های خود را سفید کنید!

به گزارش آسمان تو، دانشمندان ماده ای شیرین را شناسایی کردند که می تواند دندان ها را تقویت و مینای آن را سفید کند.

با این شیرینی جادویی دندان های خود را سفید کنید!

به گزارش العالم، گروهی از محققان دانشگاه واشنگتن برای انجام آزمایش های بالینی نوعی شیرینی جدید آماده کردند که مینای دندان را تقویت و آن را سفیدتر می نماید. این شیرینی با طعم نعناع است.

محققان تاکید کردند که موفقیت در این آزمایش ها به معنای ظهور محصولی جدید در بازار با طعم نعناع است که برای دندان ها مفید و مورد علاقه بچه ها و سالمندان است.

این شیرینی حاوی یک پپتید اصلاح شده ژنتیکی (زنجیره ای از اسید های آمینه) و یون های فسفر و کلسیم است که وارد ترکیب مینای دندان می گردد که قسمت های اصلی دندان یعنی عاج را در صورت آسیب دیدن در معرض افزایش حساسیت، حفره ها و بیماری لثه قرار می دهد. محققان این پپتید جدید را از پروتئین آملوژنین به دست آوردند که در تشکیل مینای دندان و نیز روکش آن نقش دارد.

محققان تاکید می نمایند که این پپتید هنگام ورود به حفره دهان، به سلول های مینای دندان آسیب دیده متصل می گردد بدون اینکه بر بافت های نرم مجاور آن تأثیر بگذارد. یک تکه شیرینی درمانی در روز سلامت مینای دندان را حفظ می نماید و دوتکه از آن علاوه بر سفیدتر شدن دندان، به ترمیم لایه مینای دندان آسیب دیده نیز یاری می نماید.

این شرینی مانند محصولات سفیدنماینده دندان ها، حاوی پراکسید هیدروژن نیست، زیرا استفاده طولانی مدت از پراکسید هیدروژن مینای دندان را ضعیف می نماید، در حالی که شیرینی جدید آن را تقویت می نماید.

محققان در نظر دارند یک ژل بر پایه پپتید اصلاح شده ژنتیکی یا محلولی برای درمان حساسیت دندان بسازند تا برخلاف محصولات فعلی که حساسیت دندان را به طور موقت متوقف می نماید، یک لایه مینای دندان جدید ایجاد کند که از دندان محافظت می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1854

به "با این شیرینی جادویی دندان های خود را سفید کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این شیرینی جادویی دندان های خود را سفید کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید