بازداشت نویسنده و متفکر برجسته مصری

به گزارش آسمان تو، نیروهای امنیتی مصر یکی از اساتید برجسته علوم سیاسی در دانشگاه مصر را به دلیل انتقاد وی از رئیس جمهوری این کشور بازداشت کردند.

بازداشت نویسنده و متفکر برجسته مصری

به گزارش گروه بین الملل آسمان تو، نیروهای امنیتی مصر، حسن نافعه ستون نویس روزنامه فرامنطقه ای القدس العربی و از اساتید برجسته علوم سیاسی در دانشگاه قاهره را بازداشت کردند.

به نظر می رسد دلیل بازداشت حسن نافعه به انتقادهای وی از نظام عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر برمی گردد. وی پیشتر در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: تداوم حکومت مطلق السیسی، کشور را به سمت یک فاجعه بزرگ سوق می دهد. مصلحت مصر می طلبد که وی امروز، نه فردا از قدرت کنار برود؛ ولی او تنها تحت فشار مردمی در خیابان ها کنار می رود.

شهرهای مختلف مصر از روز جمعه شاهد تظاهراتی در پاسخ به فراخوان هایی شده است که از طریق شبکه های اجتماعی منتشر شده بودند. به ویژه درخواستی که از سوی محمد علی فعال اقتصادی مصری منتشر شده است. او در تبعید خود خواسته در اسپانیا به سر می برد.

محمد علی(45 ساله) تاکنون بارها فیلم هایی را در شبکه های اجتماعی منتشر و در آنها اعتراض کرده است که السیسی و ارتش مصر پول بیت المال را برای طرح هایی بی فایده و نامحدود و از جمله در ساخت کاخ های ریاست جمهوری هدر داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 545

به "بازداشت نویسنده و متفکر برجسته مصری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت نویسنده و متفکر برجسته مصری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید