این فرد می خواهد پیانو بخرد که جنگ پیش می آید و ... ، انیمیشن جدیدی که در ایران ساخته شد

به گزارش آسمان تو، انیمیشن کوتاه پیانو به کارگردانی مرجان کشانی و شهاب شمسی به تهیه کنندگی مرجان کشانی برای مرکز توسعه سینمای مستند ساخته شد.

این فرد می خواهد پیانو بخرد که جنگ پیش می آید و ... ، انیمیشن جدیدی که در ایران ساخته شد

به گزارش خبرنگاران، ساخت این انیمیشن به شیوه استاپ موشن به تازگی به انتها رسیده و دنیای جنگ را با روایتی ضد جنگ به تصویر می کشد. در این اثر شاهد هیچ صحنه جنگی و اتفاق ناگواری نیستیم و این موضوع روایت می گردد که چگونه انسان به جنگ هم نوع خود می رود.

پیانو که یک فیلم کوتاه 7 دقیقه ای است به فقر و مسائل زندگی می پردازد و روایت فردی است که می خواهد پیانو بخرد اما بحران جنگ پیش می آید و او از ساده ترین اتفاقات زندگی خود محروم می گردد.

به گفته کشانی، کاراکتر ما در واسط جنگ بیرونی و درونی خود به سر می برد و رویاهای ساده زندگی او به رویاهای دست نیافتنی تبدیل می گردد و در نهایت به صلح درونی می رسد.

سازندگان این انیمیشن کوشیده اند تصویر مدنظرشان را در پلان های نهایی که بچه ها بر سر دوچرخه در حال جنگ و ستیز هستند و با به صلح رسیدن و برآورده شدن رویای کاراکتر اصلی که همان نواختن پیانو است نمایش بدهند و در انتها بچه ها نیز نوبتی دوچرخه سواری می نمایند.

به اعتقادکشانی این فیلم فقط داستان زندگی یک کاراکتر نیست و ما نیز در زمان جنگی که به ما تحمیل شده بود، رویاهای کودکی و آرزوهای جوانی مان را از دست دادیم.

به گفته تهیه نماینده پیانو عوامل این انیمیشن از برترین و متخصص ترین ها در رشته استاپ موشن هستند. آن ها سال هاست با این تکنیک که جزو سخت ترین شیوه های ساخت انیمیشن در دنیا است، زندگی خود را سپری می نمایند.

کشانی در انتها ابراز امیدواری کرد این اثر که با حمایت موثر و بدون دخالت مرکز توسعه سینمای مستند و تجربی در عملکرد هنری و نوع نگرش هنرمند ساخته شده، بتواند در جشنواره های داخلی و خارجی پیروز ظاهر گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1402 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2412

به "این فرد می خواهد پیانو بخرد که جنگ پیش می آید و ... ، انیمیشن جدیدی که در ایران ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این فرد می خواهد پیانو بخرد که جنگ پیش می آید و ... ، انیمیشن جدیدی که در ایران ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید