اجرای گروه همایون با آواز اثنی عشری در ویتنام

به گزارش آسمان تو، خبرنگاران: گروه همایون به سرپرستی و آهنگسازی مهران مهرنیا و خوانندگی امیر اثنی عشری در ویتنام به روی صحنه می روند.

اجرای گروه همایون با آواز اثنی عشری در ویتنام

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام سفر کنید.

به گزارش خبرنگاران امیر اثنی عشری، خواننده جوان موسیقی سنتی با اعلام این خبر، درباره جزئیات برگزاری این کنسرت گفت: گروه همایون به سرپرستی و آهنگسازی مهران مهرنیا در تاریخ دوم مهرماه سال 1392 مصادف با 25 سپتامبر به کشور ویتنام سفر می نماید تا در این کشور به اجرای کنسرت بپردازد، همچنین در این برنامه قطعاتی در دستگاه های ماهور، راست پنجگاه و آواز بیات اصفهان از ساخته های مهران مهرنیا با عنوان ترک غارتگر، بنی آدم، بیا تا گل افشانیم و همچنین چند قطعه و تصنیف قدیمی اجرا خواهد شد، البته در این میان آوازهایی نیز متناسب با دستگاه ها و آواز های انتخاب شده اجرا می گردد.

این خواننده جوان موسیقی ایرانی ادامه داد: گروه همایون به مدت چهار شب اجراهایی را در شهرهای مختلف ویتنام از جمله در بهترین سالن موسیقی پایتخت این کشور هانوی برگزار خواهد نمود و در بعضی مراکز دانشگاهی این کشور نیز برنامه هایی برای معرفی فرهنگ و موسیقی غنی ایران ترتیب داده شده است.

اثنی عشری در ادامه گفت: کشور ویتنام یکی از کشورهای جنوب شرقی آسیاست که در دو دهه اخیر در زمینه مالی به پیشرفت های چشمگیری دست یافته است و به تبع این پیشرفت ها در زمینه فرهنگی نیز روابط گسترده ای را با فرهنگ های گوناگون جهان ایجاد نموده است، به طوری که می توان این سفر را نمونه ای از کوشش مسئولان آن کشور برای بهبود مناسبات فرهنگی میان ویتنام با سایر کشورهای جهان از جمله ایران دانست.

وی اعلام کرد: این اولین سفر یک گروه موسیقی ایرانی به ویتنام است و امیدواریم که این سفر فرهنگی شروعی باشد بر افزایش مناسبات فرهنگی میان ایران و ویتنام و پیامی باشد بر صلح و دوستی، در حالی که متاسفانه هر روز صدای طبل جنگ در جهان بلندتر از قبل شنیده می گردد.

شهرام صارمی (کمانچه)، میرفرساد ملک نیا (دف، تنبک و تنبور)، سپهر بحرایی(سنتور)، مهران مهرنیا (نوازنده تار و سرپرست گروه) و امیر اثنی عشری (خواننده) به عنوان اعضای گروه همایون در این سفر حضور دارند.

امیر اثنی عشری خواننده موسیقی ایرانی یادگیری آواز و سه تار را از سال 78 شروع کرد و در کارنامه خود از حضور استادانی چون شاهرخی، صدیق تعریف، مهران مهرنیا، جهانشاه صارمی و کریم صالح عظیمی و محمدرضا لطفی بهره برده است. اثنی عشری فعالیت های اجرایی خود را با گروه نهفت شروع کرد و در ادامه با گروه های مختلفی از جمله بازسازی شیدا به سرپرستی محمدرضا لطفی و گروه همایون همکاری نمود.

منبع: تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 401

به "اجرای گروه همایون با آواز اثنی عشری در ویتنام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای گروه همایون با آواز اثنی عشری در ویتنام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید