10 راه کنترل فشار های روانی اقتصادی

به گزارش آسمان تو، بهتر است نگویید من تا جوان هستم باید خوشی کنم. شما اگر طبق این الگو زندگی کنید تا 50 سالگی هیچ شخصیت و اعتبار جدی ای برای خود نمی سازید. تا جوان هستید برای خود عادات خوب به سوی هدف تان بسازید.

10 راه کنترل فشار های روانی اقتصادی

شما هم وقتی در فکر فرو می روید به یاد شکست ها، ناکامی ها و نداشته هایتان میفتید؟ می دانستید اگر بیش از حد به مسایل منفی فکر کنید دچار افسردگی می شوید؟ خب حالا باید چه کنیم؟ در این دوران قرنطینه خانگی که ناکامی های زندگی بیشتر از هر زمان دیگری راه گلوی ما را می گیرند.

ما را عصبی و پرخاشگر می نمایند و دیگر کارهایمان دست خودمان نیست؛ حتی ممکن است با خانواده نیز دعوا و مشاجره راه بیندازیم. ما حق داریم، بله ما حق داریم که برای شکست هایمان دوره سوگواری داشته باشیم؛ اما نه تا حدی که زندگی حال و آینده ما را به هیچ تبدیل کند. فشار های اقتصادی از جمله مشکلاتی است که امروزه خانواده ها با آن دست و پنجه نرم می نمایند.

شاید به این فکر کنید که این مشکل تنها با این روش حل می گردد که یک نفر 100 میلیون همین حالا به شما بدهد، مطمئنید دیگر به مشکل نمی خورید؟

مثال هایی که می گویند شما هم می توانید:

سام والتون در 44 سالگی از شغلی که داشت راضی نبود و به سراغ علاقه اش رفت و برند وال مارت را به ثبت رساند. همه انتظار داشتند او شکست بخورد؛ اما در سال 2014 در مجله فوربز رتبه 19 پرارزش ترین برند ها را نصیب خود کرد.

لیوشوانژی در 39 سالگی توانست به آرزوی خود برسد و شرکت لنوو (فراوری لپ تاپ و کامپیوتر) را تاسیس کند. شرکت لنووو در سال 2005 با واحد مربوط به فراوری رایانه ای بی ام ادغام شد.

ویلیام بوئینگ شرکت بوئینگ را در سن 35 سالگی تاسیس کرد. خلاقیت و خطرپذیری ویلیام بوئینگ به حدی بود که برای تحقق رویا های برادران رایت دست به اقدام مهمی بزند و حدود یک قرن پیش، شرکت هواپیمایی بوئینگ را راه اندازی کرد.

4. نامیهی اودایرا: نامیهی اودایرا در سال 1910، بعد از تجربه کار در نیروگاه برق یک معدن و شرکت های متعدد صنعت برق در ژاپن، در سن 36 سالگی هیتاچی رو تاسیس کرد. این شرکت در حال حاضر 11 زیر مجموعه اصلی دارد که از ارتباطات و فناوری اطلاعات تا صنایع دفاعی، حمل ونقل ریلی، تأمین تجهیزات و مواد پیشرفته برای صنایع، سرمایه گذاری، مشاوره و بعلاوه ساخت نیروگاه را شامل می گردد.

5. ماسارو ایبوکا: ماسارو ایبوکا در سن 38 سالگی توانست باز هم به مانند سایر افرادی که از قبل نام بردیم، دست از کاری که داشت بکشد و برند محبوب و معروف سونی رو در سال 1945 تاسیس کند. پلی استیشن یکی از پرچمداران شرکت سونی به حساب میاد.

بسیاری از دوستان ما در هنگام دلداری می گویند: این نیز بگذرد، فراموشش کن. ما به شما می گوییم این کار را نکنید، هیچ وقت آن تجربه و شکست را از قلم نیاندازید. فراموش کردن یک شکست و تجربه ای که از آن به دست آورده اید مانند این می ماند که به یک نمایشگاه ماشین بروید و گران ترین را خریداری کنید؛ اما ماشین را همراه خود نبرید.

شما برای به دست آوردن تجربه از آن شکست، هزینه اش را پرداخت نموده اید. این پرداخت می تواند با زمان، پول، شکسته شدن احساسات و حتی تخریب شخصیتی باشد. به هر حال شما بهای آن را با ارزشمندترین ها پرداخت نموده اید پس حالا بهتر است آن را با خود به خانه ببرید.

روی آن کار کنید ببینید کجا را اشتباه رفتید، چرا آن نتیجه ای را که می خواستید به شما نداد. اگر اشکال را در خودتان یافتید سعی کنید تا می توانید برای رفع کردن آن تلاش کنید؛ چون اگر اینکار را نکنید محکوم به شکست های مشابه هستید.

بهتر است از این مطالب نکته برداری کنید. شاید شما هم فرزند 18 تا 30 ساله در خانه دارید که نگران شغل و منبع عایدی آن ها در آینده هستید. بهتر است این مطلب را به او هم بدهید تا بخواند و بداند پول در آوردن زیاد هم سخت نیست؛ بلکه نگه داشتن و هدفمندسازی آن احتیاج به تلاش فراوان دارد.

1. قدم اول این است که بدانیم هیچ هدفی بدون سعی و تلاش زیاد بدست نمی آید. پس اگر واقعا برای هدف خود حاضر به تلاش کردن هستید ادامه دهید.

2. از یاد گرفتن هیچ مهارتی شانه خالی نکنید. مطمئن باشید یادگیری آن مثبت خود را در زندگی شما دیر یا زود می گذار. اگر آن موقع که احتیاج به آن مهارت دارید، در گذشته کسب ننموده باشید به راحتی یک بخت را از دست می دهید.

3. سعی کنید شغلی مناسب با روحیات و روان خود پیدا کنید و حقوق خود را به 3 دسته تقسیم کنید: 1. برای خانواده 2. برای خودتان 3. برای پس انداز

4. بهتر است نگویید من تا جوان هستم باید خوشی کنم. شما اگر طبق این الگو زندگی کنید تا 50 سالگی هیچ شخصیت و اعتبار جدی ای برای خود نمی سازید. تا جوان هستید برای خود عادات خوب به سوی هدف تان بسازید.

5. هیچ گاه خود را دست کم نگیرید و برای خود رویاسازی کنید.

6. مراقب افرادی که با آن ها معاشرت می کنید باشید. رفتار شما میانگینی از 5 فرد اطراف شماست پس افراد اطراف خودتان را با دقت بچینید. اگر با پنج نفر از افراد پیروز در ارتباط باشید، شما ششمی خواهید بود.

7. از خواندن و دانستن هیچ گاه سیر نشوید. امروزه کسی پیروز است که اطلاعات بیشتر و به روزتری داشته باشد.

8. از کسی طلبکار نباشید، نه از پدر، مادر و نه از هر کس دیگری. این زندگی شماست و اگر می خواهید اعلام استقلال کنید باید خودتان برایش تلاش کنید.

9. همواره ادب و احترام را رعایت کنید، مخصوصا در محیط کار و نسبت به بزرگ ترها. هیچ کسی از یک انسان پیروز بی ادب خوشش نمی آید.

10. سعی کنید بر روی حرفه ای که به آن علاقه دارید تمرکز کنید و در راستا آن قدم بردارید. بهتر است این گونه برنامه بچینید: یک هدف کلی برای خود معین کنید و در راستا رسیدن به آن، هدف های کوچک برای خود بگذارید. برای رسیدن به هدف های خود وقت مشخص کنید، به طور مثال 1 سال به خود زمان دهید تا سرمایه اولیه برای کسب و کار خود را پس انداز کنید.

منابع: بیزینس اینسایدر، سایکولوژی تودی، ان بی سی، برین ترسی، لایف کلاب

منبع: فرادید
انتشار: 30 مرداد 1401 بروزرسانی: 30 مرداد 1401 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2290

به "10 راه کنترل فشار های روانی اقتصادی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 راه کنترل فشار های روانی اقتصادی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید