گل به خودی پورغلامی، 100 میلیون پرید

آبشک بعد از دریافت 100 میلیون تومان، از بازگشت طفره رفت و دیگر پاسخ تلفن های فرهاد پورغلامی را نیز نداد. او این مبلغ را به حساب طلبی گذاشت که از ملوان داشت.طلب چند صد میلیونی که هرگز هم پرداخت نمی شد.

گل به خودی پورغلامی، 100 میلیون پرید

به گزارش خبرنگاران ، امیر اسدی، ملوان حال و روز خوشی ندارد، بخصوص بعد از شکست خانگی مقابل سپیدرود. این تیم ریشه دار، قدیمی و پرهوادار حالا از جامی کنار رفته که تخصص ویژه ای در صعود به مراحل پایانی آن داشت. از دهه 50 و 60 بگیرید تا 70 و حتی 90 که همین فرهاد پورغلامی ملوان را به فینال جام حذفی رساند. با این شکست، زخم های جدید ملوان سر باز نموده. طرفداران به این تیم امیدی ندارند و البته مسائل مالی هم باعث گردیده تا ملوان روزهایی بحرانی را سپری کند. هر چند مالک باشگاه کوشش بی وقفه ای انجام می دهد تا این مسائل را به حداقل برساند.

میان انبوهی از این مسائل و دغدغه ها، ملوان در فصل نقل و انتقالات شکست سنگینی را از خودی ها خورد. از مسئول فنی تیم، یعنی فرهاد پورغلامی. اگر از قرارداد 300 میلیونی او که در قامت یک عاشق ملوان امضایش نموده فاکتور بگیریم، پورغلامی ضرری 100 میلیونی نیز برای باشگاه به بار آورده. همان زمانی که قرار بود پژمان نوری را جذب نکند و البته از زیر فشار طرفداران خارج گردد.

پورغلامی، نوری را نمی خواست. به همین دلیل دنبال یک نام بزرگ و محبوب می گشت تا از فشار طرفداران کم کند و کارش را با تمرکز و در آرامش ادامه بدهد. گزینه پورغلامی، محمد آبشک بود. هافبک رشتی و آماده ای که فصل قبل را در بادران گذراند و البته برای لیگ هجدهم و به عنوان نخستین خرید راهی نساجی شد.

ملوان با آبشک صحبت کرد، از طریق فرهاد پورغلامی و با رایزنی های او. آبشک گزینه مناسبی بود، بخصوص که چند فصل درخشان را در ملوان گذرانده بود و در صورت بازگشت، نعمتی برای خط هافبک این تیم محسوب می شد. آبشک از بازگشت به ملوان استقبال کرد اما همان زمان هم می شد حدس زد که کاسه ای زیر نیم کاسه است. آبشک در مذاکره با پورغلامی، از او و باشگاه ملوان طلب 100 میلیون تومان کرد تا آن را به حساب باشگاه نساجی واریز کند و رضایت نامه اش را بگیرد.

باشگاه ملوان ابتدا مخالف بود، چون برای دریافت رضایت نامه، مبلغ مورد نظر باید به حساب باشگاه مقابل واریز می شد و نه بازیکن. اصرار فرهاد پورغلامی اما باعث شد تا مدیران باشگاه کوتاه بیایند و مبلغ 100 میلیون تومان به حساب آبشک واریز نمایند. مبلغی که اگر آبشک می آمد ارزش هزینه کردن را داشت.

آبشک بعد از دریافت 100 میلیون تومان، از بازگشت طفره رفت و دیگر پاسخ تلفن های فرهاد پورغلامی را نیز نداد. او این مبلغ را به حساب طلبی گذاشت که از ملوان داشت. طلب چند 100میلیونی که هرگز هم پرداخت نمی شد. در نهایت هم دیدیم که آبشک در نساجی ماند و تا امروز که 6 هفته از لیگ برتر گذشته یکی از بازیکنان کلیدی و موثر این تیم بوده.

اگر مسائل فنی و تغییر در گفتار و رفتار فرهاد پورغلامی را کنار بگذاریم، این ضرر بزرگ به باشگاه ملوان را نمی توانیم. مبلغی که می توانست برای سفر به شهرهای مختلف صرف گردد یا بخشی از مسائل مالی بازیکنان را حل نماید اما با تصمیم عجیب پورغلامی از دست رفت تا ملوان با مسائل عدیده ای روبرو گردد.

برای پورغلامی که درباره گواردیولا و مورینیو صحبت می نماید و البته در محافل خصوصی مدعی است که با حضور در ملوان، وزن لیگ یک را بالا برده، بهتر است کمی هم قوانین فوتبال حرفه ای را فرا بگیرد و اگر هم نمی خواهد مسئولیت جذب بازیکن را به مدیران باشگاه بسپارد. آن وقت شاید ملوان دیگر با چنین گل به خودی هایی جریمه نگردد.

12

منبع: ایران ورزشی
انتشار: بروزرسانی: 15 دی 1397 شناسه مطلب: 46

به "گل به خودی پورغلامی، 100 میلیون پرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گل به خودی پورغلامی، 100 میلیون پرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید