گسترش سرویس ابری گوگل در کشورهای بیشتر

به گزارش آسمان تو، سال 2020 مقطع مهمی برای سرویس های ابری در سرتاسر جهان بود. AWS، Azure و Google دیتاسنترهای خود را در کشورهای مختلف گسترش داده اند.

گسترش سرویس ابری گوگل در کشورهای بیشتر

به گزارش خبرنگاران به نقل از زومیت، گوگل برای اینکه بتواند بهتر با شرکت های فعال در حوزه سرویس های ابری رقابت کند، دیتاسنترهای خود را در چند کشور دیگر گسترش داد. بر اساس اعلام این شرکت، در طول سال های آینده چند کشور دیگر به سرویس های ابری این شرکت مجهز می شوند. این کشورهای جدید شامل شیلی، آلمان و عربستان هستند.

گوگل سال گذشته دیتاسنترهای سرویس های ابری خود را در اندونزی، کره جنوبی و ایالت های لاس وگاس و سالت لیک سیتی آمریکا گسترش داده بود.

در طول 12 ماه آینده فرانسه، ایتالیا، قطر و اسپانیا هم تحت پوشش سرویس های ابری گوگل قرار می گیرند.

در حال حاضر گوگل 24 منطقه مختلف شامل 73 حوزه را تحت پوشش قرار داده که شامل کشورهایی که قرار است تحت پوشش قرار بگیرند نمی گردد.

سرویس Azure مایکروسافت با اختلاف پیشتاز رقابت گسترش سرویس های ابری است. البته به نظر می رسد گوگل با اضافه کردن 12 منطقه جدید، از سرویس های AWS آمازون پیشی بگیرد.

رقابت سرویس های ابری به زودی از راه اندازی دیتاسنترهای عظیم خارج می گردد و تمرکز خود را روی منطقه های کوچک تر و محیط های شهری می گذارد. این نزدیکی باعث می گردد شرکت ها و سرویس ها بهتر با مشتری ها در ارتباط باشند.

گوگل در طول سال های گذشته روی توسعه سرویس های ابری سرمایه گذاری زیادی نموده است؛ اما سرویس ابری آن ضعیف تر از رقبا فعالیت می نماید. تا سه سال پیش گوگل تنها 13 منطقه را پوشش می داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1583

به "گسترش سرویس ابری گوگل در کشورهای بیشتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گسترش سرویس ابری گوگل در کشورهای بیشتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید