گردش و سرگرمی نوروزی در حاشیه تهران

به گزارش آسمان تو، تعطیلات نوروز از راه رسیده و خیلی ها ترجیح داده اند به جای مسافرت به خارج شهر، در تهران بمانند و در هوای لطیف بهاری از تهران بدون ترافیک لذت ببرند.

گردش و سرگرمی نوروزی در حاشیه تهران

خبرنگاران - پریسا نوری: برای آن دسته از شهروندانی که در مرکز یا غرب تهران سانمایند و تماشای های شرق و شمال شرق تهران را ندیده اند، یک بسته گردشی نوروزی تهیه نموده ایم.

جاجرود گردی

حریم شمال شرق تهران پر از جاهای خوش آب وهوا است. اگر اهل طبیعت گردی هستید، این مطلب را با دقت بیشتری بخوانید. آنهایی که برای سفر به شمال کشور جاده هراز را انتخاب می نمایند حتماً با جاجرود و رودخانه اش آشنایی دارند. حاشیه رودخانه جاجرود و بازارچه سنتی اش جای خوبی برای گشت وگذار است. یک روز خوب بهاری بار و بندیلتان را ببندید و راهی جاجرود بشوید. جاجرود 35 کیلومتر آن طرف تر از منطقه است و حدود نیم ساعتی طول می کشد تا خودتان را به آنجا برسانید. اگر اهل ماهیگیری هستید شانس خودتان را برای گرفتن ماهی امتحان کنید. اینجا به علت موقعیت طبیعی یکی از مهم ترین زیستگاه های آبزیان تهران است و از صیدگاه های کنترل شده استان محسوب می گردد. اگر جاده جاجرود را ادامه بدهید به کرشت می رسید. کرشت هم از جاهای تماشای و خوش آب وهوا است که در قدیم میوه های تهران از باغ های سرسبز این مکان تهیه می شد.

طبیعت بکر دشت لار یادت نرود!

فقط آنهایی که دشت لار را دیده اند می دانند که این دشت زیبا در فصل بهار چقدر زیبا و خاطره انگیز می گردد. دشت لار مرز مشترک استان تهران و استان مازندران است. گل های لاله در دشت لار مثال زدنی است و بساط ماهیگیری در نزدیکی سد لار هم برای ماهیگیران حرفه ای مهیاست. دشت لار 25 کیلومتر آنطرف تر از جاجرود است و گونه های متنوع گیاهی و جانوری طبیعت بکری را برای دشت لار رقم زده است. پارک ملی لار هم از جاهای تماشای است اما باید پروانه گشت از محیط زیست بگیرید. این دشت زیستگاه انواع عقاب و باکلان و حواصیل خاکستری و سفید است. خیلی از خانواده ها چادر و وسایل مسافرت دوروزه را با خود می برند و شب را هم آنجا می گذرانند. توجه داشته باشید که این دشت به علت نزدیکی به سد لار شب های خنکی دارد، پس اگر قصد ماندن داشتید، حسابی لباس و پتو همراه خودتان ببرید.

سد لتیان از قلم نیفتد!

اگر می خواهید نوروز متفاوتی داشته باشید، سری به جاده لشکرک و سد لتیان بزنید. تلو، لشکرک و سد لتیان هم جاهای خوش آب وهوا در حریم منطقه هستند. رودخانه پرآب و خروشان لتیان هم تماشای است. ناهار خوردن در کنار آب آن هم در هوای لطیف بهاری حسابی می چسبد. آنهایی که به سفرهای کوتاه شهری علاقه مندند، تماشا سد و رودخانه خروشان لتیان یادشان نرود. صدای شرشر آب رودخانه و بوی کباب حسابی اشتهایتان را باز می نماید. حاشیه های رودخانه هم جای مناسبی برای بازی و سرگرمی بچه هاست، به شرط اینکه در آب نروند و آتش روشن ننمایند. بازدید از پارک جنگلی لتیان هم خالی از لطف نیست. انتهای این پارک به اراضی جنوبی تلو می رسد که از آنجا می توانید خودتان را به بزرگراه شهید بابایی برسانید. لتیان هم از زیستگاه ها جانوری و آبزی در حاشیه شمال شرقی تهران است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 فروردین 1402 بروزرسانی: 12 فروردین 1402 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2394

به "گردش و سرگرمی نوروزی در حاشیه تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گردش و سرگرمی نوروزی در حاشیه تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید