کره جنوبی زامبی های گوشی هوشمند را شکار می نماید! ، از نصب رادار تا سیستم لیزری برای تامین امنیت عابران پیاده

به گزارش آسمان تو، کره جنوبی میخواهد با استفاده از رادار و لیزر از عابران پیاده که در حال استفاده از گوشی های هوشمند خود در خیابان ها قدم می زنند حفاظت کند.

کره جنوبی زامبی های گوشی هوشمند را شکار می نماید! ، از نصب رادار تا سیستم لیزری برای تامین امنیت عابران پیاده

به گزرش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، حضور افرادی که نمی توانند از گوشی هوشمند خود چشم بردارند، در خیابان ها پدیده ای عجیب نیست. درواقع اغلب امروزی ها عادت دارند در مترو، اتوبوس و حتی در حین قدم زدن در خیابان، از گوشی هوشمند خود استفاده می نمایند. بر همین اساس است که کره حنوبی به فکر کنترل این افراد افتاده است.

این کشور اقدامات پیشرفته ای را برای اطمینان از اینکه زامبی های گوشی هوشمند به ترافیک وارد نمی شوند، استفاده می نماید. زامبی های گوشی هوشمند یک اصطلاح فرهنگ عامه است که برای توصیف افرادی استفاده می گردد که نمی توانند از گوشی های هوشمند خود دور شوند.

همه ما ویدیوهای افرادی را دیده ایم که توجه بیشتری به تلفن دارند تا جایی که در آن حرکت می نمایند. نتایج این حواس پرتی به طور کلی عجیب و غریب است:برخورد با دیوار ، افتادن یا رفتن به مسیری اشتباه، اما این ماجراها همواره خنده دار نیست. گاهی اوقات افرادی که حواسشان پرت است حین عبور از خیابان تصادف می نمایند.

بر همین اساس هم اکنون کره جنوبی در حال آزمون سیستمی است که به عابرین پیاده هشدار می دهد تا حین کار با گوشی هوشمند خود تصادف ننمایند و البته به خودروها نیز برای کاهش سرعت هشدار می دهد. این سیستم های هوشمند دارای فناوری تصویربرداری حرارتی و رادار تشخیص حرکت مردم و اتومبیل ها است.

در این سیستم هوشمند مسیر عبور خودروها و افراد با نور های رنگارنگ و پرتوهای لیزری روشن می گردد که هشدار می دهد مردم نزدیکند و بهتر است رانندگان سرعت خود را کاهش دهند. این سیستم به طور کامل به وسیله مهندسان کره ای طراحی شده است.

کیم جونگ هون، پژوهشگر ارشد KICT و طراح این سیستم می گوید: این روزها شاهد تعداد زیادی از زامبی های گوشی به دست و تصادفات خطرناک رانندگی هستیم. برهمین اساس استفاده از چراغ های ویژه هشدار دهنده و لیزری مخصوص زامبی ها را در دستور کار خود قرار دادیم.

در حال حاضر این سیستم مجذوب کننده در مرحله آزمایشی است اما پیش بینی می گردد به زودی وارد فاز عملی شده و حتی به کشورهای دیگر نیز صادر گردد.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 آذر 1401 بروزرسانی: 29 آذر 1401 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2346

به "کره جنوبی زامبی های گوشی هوشمند را شکار می نماید! ، از نصب رادار تا سیستم لیزری برای تامین امنیت عابران پیاده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی زامبی های گوشی هوشمند را شکار می نماید! ، از نصب رادار تا سیستم لیزری برای تامین امنیت عابران پیاده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید