کره جنوبی اپل را به چالش می کشد

به گزارش آسمان تو، قانون نو کره جنوبی به اپراتورهای اپل اجازه نمی دهد توسعه دهندگان را وادار به استفاده از سیستم پرداخت خود کنند. همین امر به چالشی نو میان قانونگذاران این کشور و اپل منجر شده است.

کره جنوبی اپل را به چالش می کشد

درهمین راستا یکی از مقامات هشدار داده احتمالاً تحقیقی درباره همخوانی اپل با قانون انجام خواهد شد.

در ماه آگوست دولت کره جنوبی قانون کسب و کار ارتباطات خود را اصلاح کرد تا سلطه شرکت های فناوری و اپراتورهای فروشگاه های بزرگ اپ مانند اپل و گوگل بر بازار را کاهش دهد و اجازه ندهد آنها برای خریدهای انجام شده در اپ کمیسیون دریافت کنند.

قانون مذکور از ماه گذشته وارد مرحله اجرایی شد اما اپل به دولت کره جنوبی گفت قبلاً این قانون را اجرا کرده و نیازی به تغییر در سیاست های اپ استور نیست. یک مقام کمیسیون ارتباطات کره جنوبی (KCC) دراین باره می گوید: این رفتار برخلاف قانون اصلاح شده است.

رگولاتور ارتباطات کره جنوبی از واحد اپل در این کشور خواسته تا سیاست جدیدی ارائه و اختیار بیشتری برای روش های پرداخت واگذار کند. در صورتیکه اپل از این دستور پیروی نکند، با تحقیقات حقیقت یاب و جریمه یا مجازات های دیگر روبرو خواهد شد.

از سوی دیگر گوگل نیز به کمیسیون مذکور اعلام کرده تصمیم دارد قوانین را رعایت کند و اجازه می دهد سیستم های پرداخت طرف سوم فعال شوند. به همین علت قرار است هفته آینده با رگولاتورهای کره جنوبی ملاقات کند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2027

به "کره جنوبی اپل را به چالش می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کره جنوبی اپل را به چالش می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید