چه رنگ لنزی بیشتر به من می آید؟

به گزارش آسمان تو، یک سری قوانین و فرمول های کلی برای انتخاب رنگ لنز وجود دارد. یعنی اگر بر اساس این اصول، لنز رنگی بخرید، بدون شک انتخاب درست و مناسبی خواهید داشت و حتما لنز به شما خواهد آمد.

چه رنگ لنزی بیشتر به من می آید؟

لنز چه رنگی بخرم؟ یکی از سوالات رایج بیشتر کسانی است که می خواهند لنز رنگی خریداری نمایند (برای خرید لنز رنگی به فروشگاه اینترنتی لوناتو سر بزنید). در پاسخ باید بگوییم که انتخاب رنگ لنز نیز همانند سایز لنز به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. یعنی نمی توان برای همه یک نسخه پیچید و گفت فلان رنگ برای شما مناسب است.

لنزهای رنگی در انواع مختلف فراوری و عرضه می شوند و هر کدام هم کاربرد خاص خود را دارند. مثلا ممکن است لنز فقط جنبه زیبایی داشته باشد و برای تغییر رنگ چشم ها مورد استفاده قرار گیرد. یا ممکن است رنگی-طبی باشد و در عین زیبایی، در اصلاح مسائل بینایی فرد هم کاربرد داشته باشد.

بعضی از لنزهای رنگی دور مشکی هستند و سبب درشت دیده شدن چشم می شوند. بعضی دیگر ساده هستند و به طور کاملا طبیعی سبب تغییر رنگ چشم می شوند.

خلاصه که لنزهای رنگی یکی دو تا نیستند که بتوان گفت فلان رنگ برای شما خوب است یا خوب نیست.

اما با همه این تفاسیر، یک سری قوانین و فرمول های کلی برای انتخاب رنگ لنز وجود دارد. یعنی اگر بر اساس این اصول، لنز رنگی بخرید، بدون شک انتخاب درست و مناسبی خواهید داشت و حتما لنز به شما خواهد آمد.

حالا این اصول شامل چه چیزهایی است؟ در ادامه برایتان شرح داده ایم.

انتخاب رنگ لنز بر اساس مشخصات ظاهری

هر فردی مشخصات ظاهری خاص خود را دارد. یکی پوستش سبزه و چشم هایش قهوه ای است، دیگری پوست سفید و چشم های آبی دارد. به همین خاطر، هر فرد باید بر اساس مشخصات ظاهری خود رنگ لنز را انتخاب کند.

مشخصات ظاهری شامل موارد زیر است:

 • رنگ طبیعی چشم ها
 • رنگ پوست
 • رنگ سایه ای که هر روز به چشم می زنید (اگر خانم هستید)
 • رنگ لباس هایی که بیشتر مواقع می پوشید

انتخاب لنز رنگی بر اساس رنگ طبیعی چشم ها

لنزهای مختلف، روی چشم های تیره و روشن اثرات متفاوت دارند. بسیار مهم است که پیش از خرید به میزان مات بودن و فشردگی رنگ های لنز توجه کنید.

اگر به دنبال یک تغییر جزئی هستید که فقط می خواهید رنگ چشم هایتان کمی درخشان تر به نظر برسد، سراغ لنزی بروید که یک نوار باریک در اطراف خود و رنگ نیمه شفاف دارد.

اما اگر می خواهید با لنز رنگی یک تغییر اساسی در چهره خود ایجاد کنید، باید لنز کاملا مات مثل لنزهای سه در یک خریداری کنید. لنزهایی که از سه رنگ برای یک رنگ استفاده شده است، ظاهر طبیعی تری به چشم می بخشند.

نمونه این لنزها را می توانید در فروشگاه اینترنتی لوناتو پیدا و خریداری کنید. مثلا در ساخت لنز رنگی ایراپتیکس، از تکنولوژی رنگی 3 در 1 استفاده شده است که 3 حلقه رنگ در اطراف عنبیه دارد. این حلقه های رنگی به منظور عمق بخشیدن به لنز تعبیه شده تا موقع استفاده، چشم ها کاملا طبیعی به نظر برسند.

 • لنز رنگی برای چشم قهوه ای: چشم های قهوه ای از آن دسته رنگ هایی هستند که هر لنز رنگی با آنها جور می گردد. انتخاب لنز برای چشم قهوه ای به سلیقه شخصی و تیپ و استایل شما بستگی دارد و هیچ محدودیتی برای آن وجود ندارد. لنز طوسی، عسلی، فندقی و قهوه ای روشن مناسب ترین رنگ برای چشم قهوه ای است.
 • لنز رنگی برای چشم آبی: لنزهای آبی فیروزه ای، سبز تیره و آبی-سبز از بهترین گزینه ها برای چشم های روشن است. اگر دوست داشته باشید که تفاوت ظاهری تان محسوس تر باشد و خودتان رنگ چشمتان آبی است، می توانید از توناژ رنگ های گرم، مثل قهوه ای روشن بهره ببرید. چنان چه قصد دارید چشم آبی شما به رنگ زیتونی تغییر کند، می توانید از لنزهای رنگی سبز یا زرد بهره ببرید.
 • لنز رنگی برای چشم سبز: اگر قصد دارید رنگ سبز چشم های شما حالت زیتونی پیدا کند، می توانید از رنگ های عسلی بهره ببرید. اما اگر می خواهید رنگ چشم ها بیشتر قهوه ای باشد، لنزهای رنگی از خانواده قهوه ای گزینه های خوبی هستند.
 • لنز رنگی برای چشم مشکی: بهترین رنگ برای تغییر اساسی در چشم های سیاه، لنز بنفش یا یاسی است. برای داشتن تغییری نامحسوس از لنزهای فندقی رنگ و یا قهوه ای عسلی بهره ببرید. لنزهای رنگی مات بهترین گزینه برای چشم مشکی هاست.
 • لنز رنگی برای چشم طوسی: با این چشم هم می توان هر رنگی را ست کرد. اما لنز قهوه ای تیره، آبی و مشکی بیشترین تغییر را روی چشم طوسی ایجاد می نمایند.

انتخاب لنز رنگی بر اساس رنگ پوست

 • برای پوست سفید و رنگ پریده: لنزهایی به رنگ طوسی و آبی گزینه های بسیار خوبی است. ارغوانی و بنفش هم می توانند انتخاب هایی بسیار خاص برای شما باشند. اگر آرایش کمی داشته باشید و از لباس سفید هم بهره ببرید، ظاهرتان بسیار جذاب و طبیعی به نظر خواهد رسید.
 • برای پوست سبزه، برنزه: بهتر است از لنزهای کاراملی بهره ببرید. مثلا لنز عسلی گزینه خیلی خوبی است. اما از رنگ های خیلی روشن و رنگ های سرد استفاده نکنید. وقتی پوست رنگ گرم دارید، لنز را هم از میان رنگ های گرم انتخاب کنید. مثل لنز عسلی، فندقی و قهوه ای. البته رنگ سبز تیره هم با پوست سبزه جور در می آید. اما آبی فقط برای زمانی مناسب است که بخواهید با لنز جلب توجه کنید.
 • برای پوست زیتونی: بهتر است از لنزهایی که سه رنگ در یک رنگ هستند بهره ببرید. مخصوصا رنگ های سبز و توسی برای پوست زیتونی بسیار مناسب است.
 • برای پوست گندمی: استفاده از رنگ های روشن بسیار برای شما مناسب است. بهترین انتخاب برای شما استفاده از رنگ سبز است. حواستان باشد اگر از رنگ سبز استفاده می کنید هرگز نباید از آرایش سبز هم بهره ببرید! رنگ های عسلی، فندقی و خاکستری هم برای شما مناسب است.:
 • برای رنگ پوست تیره: بهتر است لنز دور دار بهره ببرید. به این خاطر که سفیدی چشم افراد سیاه پوست خیلی دیده می گردد. شما با یاری لنز دور دار می توانید چشم ها را جذاب تر نشان دهید.

توصیه های پایانی برای انتخاب لنز رنگی مناسب

از ویژگی های یک لنز خوب این است که اجازه دهد اکسیژن به طور کامل به قرنیه چشم برسد . در عین حال، از ورود اشعه های مضر UV هم به چشم پیشگیری کند.

وقتی به خرید بهترین مارک لنز رنگی فکر می کنید، حتما فاکتورهایی همچون میزان رطوبت رسانی لنز را هم مدنظر قرار دهید. تا هنگام استفاده از آنها، چشم ها دچار خشکی نشوند.

باید بدانید لنزهای رنگی گران تر از لنزهای معمولی هستند. همچنین، توجه داشته باشید که لنزها در اندازه های گوناگونی در بازار موجود هستند. پس حتما نمونه ای را انتخاب کنید که اندازه برابر با عنبیه چشم دارند. در غیر این صورت، نیمی از آن بی رنگ باقی خواهد ماند و حالتی غیرطبیعی به چشمان شما خواهد بخشید. بعلاوه، موقع پلک زدن هم ممکن است از چشم خارج گردد و مسائلی را برایتان به وجود بیاورد.

اگر به دنبال لنزهای طبیعی هستید، لنز رنگی ایراوپتیکس- air optix یا لنز رنگی فصلی فرشلوک-freshlook گزینه های خوبی هستند. اگر لنز را فقط برای یک بار استفاده می خواهید لنز رنگی روزانه فرشلوک-freshlook گزینه مناسبی است . هر سه این لنزها را می توانید در فروشگاه اینترنتی عینک و لنز لوناتو پیدا و خریداری کنید.

منبع: مجله دلگرم
انتشار: 1 آبان 1399 بروزرسانی: 1 آبان 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1371

به "چه رنگ لنزی بیشتر به من می آید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه رنگ لنزی بیشتر به من می آید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید