واکنش وکیل خانواده روح الامینی به حکم برائت مرتضوی

به گزارش آسمان تو، میرمجید طاهری، وکیل خانواده روح الامینی، در مورد آخرین شرایط پرونده موکل خود و انتشار اخباری مبنی بر برائت سعید مرتضوی، اظهار کرد: هنوز دادنامه ای به ما ابلاغ نشده است. ما از سال گذشته پیگیر این پرونده بودیم به این علت که یک مرتبه آقای مرتضوی در اسفند ماه سال 98 تقاضای اعاده دادرسی نموده بودند و در همان اسفند ماه با درخواست ایشان در شعبه اول دیوان عالی کشور موافقت شد. بعد از نقض پرونده به شعبه 8 کیفری یک ارسال شد و 8 کیفری یک رأی دیوان را نپذیرفتند و حکم قبلی را تأیید کردند.

واکنش وکیل خانواده روح الامینی به حکم برائت مرتضوی

به گزارش ایلنا، وی ادامه داد: آقای مرتضوی مجدداً به رای شعبه 8 کیفری یک اعتراض کردند و به شعبه 29 دیوان عالی کشور ارجاع شد و شعبه 29 دیوان رأی شعبه 8 را نقض کرد و مجدداً پرونده به شعبه 5 کیفری یک ارجاع شد و مدت ها پرونده در آن شعبه بود و وقت رسیدگی داده نشد و حتی لایحه دفاعیه هم از ما نخواستند تصور می شد که جلسه رسیدگی برگزار می گردد. حتی از رأی شعبه 29 دیوان عالی کشور هم اطلاع نداشتیم.

وی افزود: شعبه 5 کیفری یک، نسبت به این قسمت از اتهام که همان بازداشت غیرقانونی بود برای آقای مرتضوی برائت صادر نمود و ما مجدداً اعتراض کردیم؛ حدوداً کمتر یک ماه پیش من به وکالت از طرف آقای دکتر روح الامینی و همسرشان خانم دکتر زهره حقیقی به رای شعبه 5 کیفری یک اعتراض کردم و نتیجه آن نیامده درخصوص رای مورد نظر جنابعالی هنوز هیچ حکمی به من ابلاغ نشده است و تنها به وسیله کانال های حقوقی دادنامه صادره از سوی دیوان عالی کشور را مشاهده کردم. البته دیوان عالی کشور معمولاً رأی را ابلاغ نمی کند. احتمالاً آقای مرتضوی درخواست اعمال ماده 477 کرده است.

وکیل خانواده روح الامینی تأکید کرد: پرونده های این چنینی در حالت عادی بسیار زمان بر است. پرونده ایشان سریع رسیدگی شده و محتمل است که این خبر صحت داشته باشد، اما هیچ گونه دادنامه ای به دست من و موکلینم نرسیده است که به صورت قطعی این خبر را تأیید کنم.

طاهری افزود: با توجه به سابقه رسیدگی در شعبه اول دیوان عالی کشور و نقضی که در گذشته به وسیله آقای مرتضوی مقدم رییس محترم دیوان عالی صورت گرفت، ممکن است قسمت دیگر از اتهامات هم مجدداً در همان شعبه نقض شده باشد.

وی اعلام کرد: این پرونده یک پرونده بسیار سنگین است که در دادسرای نظامی و دادگاه های مختلف سابقه دارد و قضات بسیاری در این خصوص اظهارنظر کرده اند؛ رسیدگی و صدور حکم برائت برای ما بعد از این همه مدت خیلی دور از انتظار بود.

این وکیل دادگستری در سرانجام گفت: سال ها از آغاز رسیدگی این پرونده می گذرد؛ فراز و نشیب های بسیاری داشتیم و رسیدگی های مختلفی شد و ما تمام تلاشمان را جهت احقاق حق کردیم.

منبع: فرارو
انتشار: 24 مرداد 1400 بروزرسانی: 24 مرداد 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1927

به "واکنش وکیل خانواده روح الامینی به حکم برائت مرتضوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وکیل خانواده روح الامینی به حکم برائت مرتضوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید