قتل بانکدار ایرانی در مالزی؛ رسانه های مالزی هویت ایرانی مقتول را تغییر دادند!

به گزارش آسمان تو، خبرنگاران: روزنامه استار نیز به عنوان پرتیراژترین روزنامه مالزی در وب سایت خود حسین احمدنجدی را یک مرد 75ساله دارای پاسپورت ایرانی معرفی کرد. این روزنامه نیز با تغییر خبر بخشی را که نشان می داد مقتول ایرانی بود، حذف کرد.

قتل بانکدار ایرانی در مالزی؛ رسانه های مالزی هویت ایرانی مقتول را تغییر دادند!

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگار گروه رسانه های دیگر آسمان تو، بانکدار ایرانی که ساکن مالزی بود با شلیک گلوله از سوی فرد ناشناسی به قتل رسید. همسر این مرد نیز مجروح و به بیمارستان منتقل شد. بانکدار 75ساله ایرانی به نام حسین احمدنجدی که اقامت دایم مالزی را داشت، ساعت 13:30روز دوشنبه به وقت کوالالامپور، وقتی همراه همسرش به سمت خودرو خود که کنار معبدی پارک شده بود، می رفت هدف سوءقصد نهاده شد.

بعضی گزارش ها حاکی از آن است که نجدی پیش از مرگ در دفتر کار خود با فردی درباره انتقال سهام مذاکره نموده بود. همچنین سرنخ های به دست آمده حکایت از آن دارد که ضارب اصلی دو همدست نیز داشت و بعد از تیراندازی به مرد مسن و همسر 49ساله اش به نام چئونگ می کوئن همراه آن دو سوار بر تاکسی محل حادثه را ترک کرد. گلوله هایی که به نجدی اصابت کرد در دم جان وی را گرفت اما همسرش فقط از ناحیه دست چپ و پای راست زخمی و به سرعت به بیمارستان منتقل شد.

رسانه های مالزی مقتول را رییس و بنیانگذار گروه اقتصادی بانک عرب مالزی معرفی کردند. خیری اهراسا، مقام بلندپایه پلیس کوالالامپور درباره این قتل گفت: پلیس به دنبال انگیزه قتل است اما ما معتقد هستیم که انگیزه، مسایل کاری بود. رییس پلیس منطقه دانگ وانگی کوالالامپور بیان کرد مقتول و همسرش در ساعت 12:30ظهر برای دیدار و گفت وگو با فردی درخصوص خرید سهام یک شرکت ناشناس به معبد چینی در نزدیکی محل حادثه رفتند و پس از حدود یک ساعت برای استراحت به درون معبد رفتند. آنها پس از چند دقیقه از معبد خارج شدند و در حال حرکت به سمت خودرو خود بودند که حادثه رخ داد.

ایسنا به نقل از شاهدان عینی گزارش داد این زوج پیش از حادثه از معبدی که در مقابل محل پارک خودرو قرار داشت، بازدید نموده بودند. یکی از شاهدان که نخواست نامش فاش گردد، در این خصوص گفت: در حال خوردن غذا بودم که دیدم مردی به این زوج نزدیک می گردد. سپس صدای شلیک گلوله را شنیدم و دیدم که هر دوی آنها روی زمین افتادند. وی ادامه داد: وقتی دیدم که ضارب به سمت من می دود بلافاصله به محل امنی فرار کردم. ضارب که کلاه بر سر و عینک دودی بر چشم داشت با تاکسی از محل گریخت.

سایت خبری مالزین اینسایدر اولین رسانه ای بود که این خبر را پوشش داد اما اندکی بعد بدون هیچ توضیحی خبر را تغییر داد و هویت ایرانی این فرد را از خبر حذف کرد. روزنامه استار نیز به عنوان پرتیراژترین روزنامه مالزی در وب سایت خود حسین احمدنجدی را یک مرد 75ساله دارای پاسپورت ایرانی معرفی کرد. این روزنامه نیز با تغییر خبر بخشی را که نشان می داد مقتول ایرانی بود، حذف کرد.

روزنامه سان نیز که از روزنامه های رایگان و پرتیراژ مالزی به شمار می رود در تیتر خبر خود مقتول را یک بانکدار سرشناس ایرانی معرفی نموده بود که این روزنامه نیز اقدام به حذف بخش های مربوط به ایرانی بودن حسین احمدنجدی کرد و وی را به عنوان بانکدار سرشناس متولد بحرین معرفی کرد.

منبع: ایسنا

آسمان تو: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 374

به "قتل بانکدار ایرانی در مالزی؛ رسانه های مالزی هویت ایرانی مقتول را تغییر دادند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قتل بانکدار ایرانی در مالزی؛ رسانه های مالزی هویت ایرانی مقتول را تغییر دادند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید