سینمای معتادان و کارتن خواب ها

به گزارش آسمان تو، سینماپیوند به عنوان یکی از قدیمی ترین سینماهای منطقه 15 این روزها به پاتوق افراد معتاد و کارتن خواب تبدیل شده است.

سینمای معتادان و کارتن خواب ها

آسمان تو-سارا جعفرزاده: سینما پیوند که در سال 1348 ساخته شده، سال ها گیشه پیروز و پررونق داشته تا اینکه در سال 1377 توسط شخصی خریداری شده و متاسفانه از همان زمان به بعد گیشه این سینما فروش چندانی نداشته و در نهایت مالک این سینما با صرف اندکی هزینه توانست به این سینما سر و سامان بدهد. اما این شرایط چندان هم مطلوب نبود تا اینکه مالک تصمیم می گیرد سینما را به صورت مشارکتی بسازد که این شراکت هم انجام نشد و در نهایت سینما در سال 1392 تعطیل شد. تعطیلی این سینما تا کنون پیامدهای بسیاری داشته که باعث گله و شکایت ساکنان محله شده است.

تعطیلی دردسرساز سینما

این روزها کمتر کسی است که از تعطیلی سینما پیوند اطلاع نداشته باشد. اتفاق ناگوار فرهنگی که روز به روز شهروندان منطقه 15 بیشتر متوجه پیامدهای آن می شوند. یاور انصاری دبیر شورایاری محله طیب در این باره گفت: موضوع فقط به تعطیلی سینما ختم نمی گردد. بسیاری از مکان های فرهنگی در پایتخت تعطیل هستند یا فعالیتی ندارند، اما تعطیلی سینما پیوند برای اهالی به نوعی دردسرساز شده است. انصاری ادامه داد: در حال حاضر به دلیل اینکه مالک سینما در دسترس نیست، عده ای از افراد فرصت طلب از جمله معتادان و کارتن خواب ها از این فرصت استفاده نموده و این مکان را تبدیل به پاتوق خود نموده اند. این افراد با نفوذ به داخل ملک سینما از این فضا به عنوان سرپناه استفاده می نمایند.

انباری ضایعات فروش ها

اطراف سینما پیوند چند مغازه ضایعات فروشی وجود دارد که تعطیلی این سینما به نفع کسبه این مغازه ها تمام شده است. مژده ترابی یکی از ساکنان خیابان خاوران در این باره گفت: مقابل سینما پیوند یک ایستگاه اتوبوس واقع شده است که شهروندانی در هنگام انتظار برای سوار شدن به اتوبوس متوجه سد معبری می شوند که این ضایعات فروشان در مقابل این سینما ایجاد نموده اند. این افراد با قرار دادن هر گونه وسیله اضافه از جمله قطعات آلومینیوم، پسماندهای خشک، بشکه های پلاستیکی و پتوهای کهنه در مقابل در ورودی سینما این مکان را به انباری تبدیل نموده اند. هر رهگذری که از اینجا رد گردد گمان نمی کند که از مقابل یک سینما رد شده است، این کسبه به نوعی ادعای مالکیت دارند. بارها شخصا به عنوان یک شهروند به آنها به صورت شفاهی تذکر داده ام که کارساز نبوده و با برخورد نامناسب این کسبه روبه رو شده ام.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 861

به "سینمای معتادان و کارتن خواب ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینمای معتادان و کارتن خواب ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید