راهنمای عملی حضور در استادیوم آزادی برای بانوان

به گزارش آسمان تو، روزنامه همشهری: در بازی ایران و کامبوج قرار است برای نخستین بار شاهد حضور غیرگزینشی زنان در استادیوم آزادی باشیم. به این ترتیب جمعیتی حدود 4 هزار نفر از زنان طرفدار فوتبال این بازی را از نزدیک دیدن خواهند کرد.

راهنمای عملی حضور در استادیوم آزادی برای بانوان

چون طبیعتا خیلی از آن ها برای بار اول است که راهی ورزشگاه آزادی می شوند، خوب است بعضی نکات را درنظر بگیرند؛ نکته هایی که شاید کمتر شنیده باشند.

کارت ملی فراموش نگردد

از زمان الکترونیک شدن فروش بلیت مسابقات، همه تماشاگران موظف هستند اصل کارت ملی و پرینت بلیت را در دست داشته باشند؛ بنابراین اگر بلیت این بازی را خریده اید، هیچ کدام از این دو مورد را از قلم نیاندازید.

بعلاوه نیازی به یادآوری نیست که بدون خرید بلیت اینترنتی نباید به ورزشگاه مراجعه کنید، چون با سختگیری های اخیر محال است بلیت کاغذی در محل ورزشگاه به فروش برسد.

شماره بلیت شوخی است

شماره بلیت و حتی جایگاهی را که رزرو نموده اید فراموش کنید. این قطعه بلیت فقط به شما اجازه می دهد از در ورزشگاه و البته ورودی مورد نظر وارد شوید، اما اینکه کجا بنشینید فقط به زرنگی خودتان مربوط می گردد. اگر زودتر بروید، قاعدتا جای بهتری نصیب تان خواهد شد.

متروی ورزشگاه، نزدیک ورزشگاه نیست

برای رسیدن به ورزشگاه یکی از راه ها استفاده از مترو است. اتفاقا ایستگاه ورزشگاه آزادی هم در خط کرج چند سالی است که به بهره برداری رسیده، اما نکته اینجاست که برخلاف باور عامه، این ایستگاه به ورزشگاه نچسبیده است. به شکل پیاده حداقل 20 دقیقه فاصله بین ایستگاه مترو و ورودی ورزشگاه وجود دارد؛ هرچند اتوبوس و سواری پولی هم به این منظور مقابل ایستگاه مترو واقع شده است.

بطری آب معدنی، شیشه عطر و... ممنوع

احتمالا خیلی از بانوانی که برای این بازی راهی ورزشگاه هستند، نفری یک بطری آب معدنی دست شان می گیرند که روی سکو تشنه نمانند، آنها، اما باید بدانند حمل بطری به ورزشگاه ممنوع است؛ چرا که قابلیت پرتاب شوندگی دارد و از سال ها پیش جلوی آن را می گیرند. حالا شما هی بگو کسی قرار نیست به سمت بازیکنان کامبوج بطری پرت کند، اما این قانون عوض نمی گردد.

در طبقه اول ورزشگاه که بانوان اسکان داده خواهند شد، چند آبخوری با شیر های معدود وجود دارد، اما اگر خیلی وسواسی هستید باید فکر دیگری بکنید. روی سکو ها گاهی آب آشامیدنی با ظرف ساندیسی به فروش می رسد، اما معلوم نیست این بار هم این اتفاق رخ بدهد.

با این اوصاف طبیعی است که حمل شیشه های عطر و ادکلن هم ممنوع است و حتی اگر آن ها را در کیف تان هم داشته باشید از شما خواهند گرفت. بهتر است این اقلام را نیاورید، اما اگر آوردید یک باجه امانات در مقابل در های ورزشگاه واقع شده است؛ می توانید وسایل تان را تحویل بدهید و آخر بازی تحویل بگیرید.

اتوبوس هایی برای برگشت

بعد از سرانجام مسابقه، در یک طرف از ورزشگاه اتوبوس هایی به مقصد میدان آزادی درنظر گرفته می گردد. این اتوبوس ها که سالیان متمادی رایگان بود، اخیرا کرایه می گیرند که نفری هزارتومان است. اگر وسیله شخصی ندارید و نمی خواهید اسنپ هم بگیرید، بعد از بازی فورا محل استقرار این اتوبوس ها را از مسئولان بپرسید و حرکت کنید، چون آن ها خیلی معطل نمی مانند.

فرمانده یگان ویژه: مخالف ورود زنان به ورزشگاه هستیم

حسن کرمی، فرمانده یگان های ویژه ناجا، مخالفتش با حضور زنان در ورزشگاه را آشکار کرد. او دیروز به فارس گفت: فوتبال و محیط های ورزشی ویژگی هیجانی خود را دارند و نمی توان بروز احساسات و تشویق های تیمی را کنترل کرد؛ به علت این موارد است که پلیس در جلسات، اظهارنظری مخالف مبنی بر حضور خانم ها در ورزشگاه دارد؛ چراکه امنیت زنان برایش مهم است و، چون می داند که فضا آماده حضور این افراد نبوده و ممکن است آسیب هایی را به شخصیت آن ها وارد کند، این مخالفت را ابراز می دارد.

کرمی مدعی شده که شرایط فضای ورزشگاه ها را نمی توان مطابق با شأن و شئون زنان تنظیم کرد.

با وجود این مخالفت، او تأکید نموده که کار های لازم برای تامین امنیت زنان در بازی ایران با کامبوج صورت گرفته است: با توجه به مصوبه صورت گرفته، پلیس همکاری لازم را خواهد داشت و با توجه به اینکه فرماندهی داخل ورزشگاه مبنی بر تامین امنیت تماشاچیان و بازیکنان، برعهده یگان های ویژه ناجا ست، ما برای کنترل زنان پیش بینی های لازم را نموده و از مأموران زن که آموزش های لازم را دیده اند، بهره لازم را خواهیم برد.

به گفته فرمانده یگان ویژه، یک گروهان پلیس زن که تقریبا حدود 150 نفر هستند، برای کنترل، بازرسی و ایجاد نظم و امنیت در ورزشگاه مستقر خواهند شد.

منبع: زندگی روز
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2092

به "راهنمای عملی حضور در استادیوم آزادی برای بانوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای عملی حضور در استادیوم آزادی برای بانوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید