رئیس ناسا: کپسول دراگون اوایل 2020 عملیاتی می گردد

به گزارش آسمان تو، جیم برایدنستاین رئیس ناسا در حضور ایلان ماسک مدیرعامل شرکت فضایی خصوصی اسپیس ایکس و کارکنان کپسول دراگون بیان کرد که این کپسول فضایی اوایل سال آینده برای بازگرداندن فضانوردان آمریکایی از خاک به ایستگاه فضایی بین المللی آماده خواهد بود.

رئیس ناسا: کپسول دراگون اوایل 2020 عملیاتی می گردد

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، جیم برایدنستاین مدیر ناسا در دفتر مرکزی شرکت اسپیس ایکس در هاوتورن کالیفرنیا، در کنار ایلان ماسک رئیس اسپیس ایکس(SpaceX) و در مقابل کارکنان فضاپیمای دراگون(Dragon) به رسانه ها اعلام نمود که کپسول دراگون به عنوان بخشی از برنامه ارسال خدمه ناسا اوایل سال 2020 فضانوردان را از خاک آمریکا به ایستگاه فضایی بین المللی خواهد برد و باز خواهد گرداند.

همانطور که انتظار می رفت، مدیر ناسا به قصد سرکشی و تبادل نظر به دفتر مرکزی اسپیس ایکس رفت و در حالی که در کنار ایلان ماسک و دو فضانورد ایستاده بود به پرسش های رسانه ها پاسخ داد.

وی در این جلسه به بعضی از نکات برجسته شامل اظهارنظرهایی در خصوص پروژه دراگون و پیشرفت آن اشاره نمود و با تاکید بر لزوم آزمایش بیشتر روی این کپسول فضایی و احتمال تغییر برنامه ها وابسته به نتایج آزمایشات گفت که این کپسول می تواند برای اولین پرواز خود در ابتدای سال 2020 آماده گردد.

طبق گفته های ایلان ماسک، آزمایش های چتر نجات دراگون که تارهای نایلونی آن را با ماده زایلون قوی تر شده اند از آخرین آزمایشات خواهد بود.

آسمان تو به انفجار مدل آزمایشی دراگون هنگام تست موتور احتراق که چندی پیش رخ داد اشاره نمودند که ماسک در واکنش به آن گفت اگر چیزی خراب نگردد، شما به اندازه کافی کوشش نخواهید کرد. این انفجار ظاهراً مربوط به نشتی در جایی بین سیستم قطع موشک از صندلی پرتاب و سیستم مانور مداری بود که اکنون دوباره طراحی شده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 598

به "رئیس ناسا: کپسول دراگون اوایل 2020 عملیاتی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس ناسا: کپسول دراگون اوایل 2020 عملیاتی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید