ترکیب جادویی محقق ایرانی برای حل مشکل یخ زدن بال هواپیماها

به گزارش آسمان تو، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیواطلس، پرواز ایمن هواپیماها در زمستان سرد بستگی به یخ نزدن بال آنها دارد. استفاده از مواد شیمیایی سنگین برای یخ زدایی احتیاج به صرف هزینه و وقت زیادی دارد و به محیط زیست نیز آسیب می زند. اما هادی قاسمی ترکیبی را ابداع نموده که قدرت آن برای یخ زدایی صد برابر محصولات مشابه است.

ترکیب جادویی محقق ایرانی برای حل مشکل یخ زدن بال هواپیماها

ترکیب یادشده با ایجاد ترک های مداوم و پیش رونده در یخ سطح بال آنها را ذوب می نماید. نکته مهم این است که با اسپری کردن دقیق می توان روند ایجاد این شکستگی ها را کنترل و مدیریت کرد. ترکیبات متنوع این ماده به دقت درصد بندی و انتخاب شده تا سرعت ایجاد ترک ها نیز بالا باشد. لذا از چسبیدن یخ به سطح بال نیز به خوبی جلوگیری می گردد.

یک مزیت دیگر این ضد یخ دوام و ماندگاری بالای آن است که موجب می گردد با مصرف اندازه کمی از آن یخ زدایی با موفقیت انجام گردد. در آزمایش های صورت گرفته بر روی هواپیماهای بوئینگ در شرایط نامساعد جوی این ترکیب 100 برابر قدرتمندتر عمل نموده است.

به گفته هادی قاسمی مهم ترین مزیت این ماده یخ زدا، چسبندگی کم آن و در عین حال دوام و ماندگاری مناسب است. از ماده مذکور می توان برای یخ زدایی از پره های توربین های بادی نیز استفاده کرد تا روند فراوری برق با آنها مختل نگردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 شهریور 1401 بروزرسانی: 25 شهریور 1401 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2304

به "ترکیب جادویی محقق ایرانی برای حل مشکل یخ زدن بال هواپیماها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیب جادویی محقق ایرانی برای حل مشکل یخ زدن بال هواپیماها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید