باشگاه پورتو به فروش می رسد؟

به گزارش آسمان تو، مالکان باشگاه پورتو در فکر فروش بخشی از سهام این باشگاه پرتغالی به سرمایه گذاران خارجی هستند. طبق ادعای بلومبرگ که در آ اس نیز بازتاب داشته، بحران اقتصادی ناشی از کرونا به پورتو ضربه زیادی در فصل گذشته وارد کرد و همین دلیلی شده برای اینکه سران باشگاه راه مذاکره با سرمایه گذاران خارجی را باز نمایند. به خصوص پس از انتقال سهام باشگاه نیوکاسل به یک کنسرسیوم سعودی که ماه گذشته نهایی شد، پورتو نیز ترغیب شده تا از این روش برای فرار از بحران اقتصادی خود استفاده کند.

باشگاه پورتو به فروش می رسد؟

مالکان پورتو در همکاری با شرکت مشاوره ورزشی Certus Capital Partners، مستقر در لندن، در حال ارزیابی شرایط سرمایه گذاران بالقوه هستند. مذاکراتی که ادامه دارد و باید دید به کجا خواهد رسید. پورتو باشگاهی قدیمی و همواره مدعی قهرمانی در پرتغال است و تیمی همواره حاضر در لیگ قهرمانان که باعث شده تا برای صندوق های سرمایه گذاری مستقل و شرکت های سهام خصوصی گزینه ای بسیار مجذوب کننده باشد. شرایط پورتو به همین علت ریسک پایین تری نسبت به نیوکاسل دارد.

پورتو در نتیچه پاندمی کرونا متحمل ضرر مالی 119 میلیون یورویی شد و هرچند فصل قبل به علت حضور در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان توانست عایدی قابل توجهی از یوفا داشته باشد ولی بازهم ضرر ناشی از کرونا به طور کامل جبران نشد تا مالکان به فکر فروش بخشی از سهام خود بیفتند.

به این ترتیب پورتو نیز به جمع باشگاه های مطرح اروپایی چون سیتی، پی اس جی، رم، اینتر، نیوکاسل و چند باشگاه دیگر لیگ فزونی اضافه خواهد شد. باشگاه هایی که به وسیله سرمایه گذاران و مالکانی خارجی اداره می شوند. به خصوص پاندمی کرونا و ضرر مالی هنگفت باشگاه ها علت محکمی شده برای ورود این سرمایه گذاران در فوتبال اروپا، جایی که حالا به آنها به عنوان یک منجی نگاه می گردد.

پورتو در لیگ پرتغال پس از 9 هفته با 23 امتیاز تیم دوم جدول است و در لیگ قهرمانان نیز پس از لیورپول در رده دوم گروه خود واقع شده است. تیمی که مهدی طارمی را به عنوان ستاره و برترین بازیکن فصل خود می بیند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2036

به "باشگاه پورتو به فروش می رسد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه پورتو به فروش می رسد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید