اشتهارد پتانسیل گردشگری مذهبی دارد

به گزارش آسمان تو، میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده و گزارشهای منتشر شده، اشتهارد پتانسیل گردشگری مذهبی دارد.

اشتهارد پتانسیل گردشگری مذهبی دارد

فرهاد شیبک در جلسه شورای اداری شهرستان که به ریاست استاندار البرز در سالن شهدای فرمانداری بر گزار شد، بیان نمود: با همکاری و مشارکت دستگاه های مربوطه ظرفیت های بالقوه شهرستان اشتهارد باید بالفعل گردد.

فرماندار اشتهارد اظهار کرد: اشتهارد شهری در حال توسعه بوده و یکی از قطب های صنعتی، فراوریی و اشتغال محسوب می گردد.

او عنو ان کرد: از جمله ویژگی های این شهرستان در کنار ظرفیت های تاریخی، طبیعی، فرهنگی، اجتماعی، وجود امامزادگان بزرگ الشان و واجب التبزرگی است که پتانسیل رونق گردشگری مذهبی را دارد.

او در ادامه با اشاره به وجود شهرک صنعتی و فعالیت صنایع مختلف در آن اضافه کرد: فراوری و اشتغالزایی نقش اثرگذاری در پیشرفت مالی منطقه، البرز و استانهای همجوار دارد.

تپه های رنگی، کویر اشتهارد یا قشلاق حسین خانی که به کویر قارپوزآباد نیز معروفیت دارد، رودخانه شور یا ابهر رود، غار نمکی اشتهارد، مجموعه خانه های سنگی اشتهارد شامل اتاقهایی دستکند در دل کوههای سنگی است که قدمت دو هزار ساله دارد، امامزاده زید و رحمان (ع) یا سه گنبدان، امامزاده ام کبری و ام صغری (س) و امامزاده سلیمان (ع)، تکیه صیادیه و حمام اشتهارد از جمله ظرفیت های تاریخی، طبیعی و مذهبی شهر اشتهارد است که تا به امروز تعدادی از آنها در لیست آثار ملی به ثبت رسید.

منبع: همگردی
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2125

به "اشتهارد پتانسیل گردشگری مذهبی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشتهارد پتانسیل گردشگری مذهبی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید