چه گروه هایی از اتباع غیرمجاز می توانند در مدرسه تحصیل نمایند؟

به گزارش آسمان تو، مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور گفت: فرصت کوتاهی را در نظر گرفته ایم تا اتباع غیرمجاز هم بتوانند برای ثبت نام فرزندانش در مدارس اقدام نمایند.

چه گروه هایی از اتباع غیرمجاز می توانند در مدرسه تحصیل نمایند؟

مهدی محمودی در گفت وگو باآسمان تو در پاسخ به این سوال که فرزندان اتباع غیرمجاز سال تحصیلی جدید می توانند همانند اتباع مجاز به مدرسه بروند؟ ، گفت: برای فرزندان اتباع غیر مجاز فرصت کوتاهی را در نظر گرفتیم تا آنها بتوانند نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام نمایند. البته وظیفه اصلی ما ارائه خدمات به اتباع غیرمجاز نیست اما به دلیل تاکید رهبری بر اینکه این افراد هم تحت پوشش قرار بگیرند، این شرایط را فراهم کردیم.

وی ادامه داد: آن دسته از بچه ها اتباعی که مادر ایرانی و پدر تبعه خارجی غیرمجاز دارند و یا برعکس، یا آن دسته از افرادی که تعدادی از اعضای خانواده هایشان دارای کارت اقامت یا گذرنامه هستند و یا آنهایی که بیش از دوسال در کشور ساکن هستند می توانند در مدارس ثبت نام نمایند علاوه بر این اتباعی که غیر مجاز بودند ولی سنوات گذشته ثبت نام شدند سال جاری نیز سرشماری و برگه های معرفی اشتغال به تحصیل دریافت خواهند کرد. مشمول هستند.

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در پاسخ به این سوال که سال جاری چندنفر از فرزندان این اتباع غیرمجاز نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام کردند، گفت: پیش بینی می گردد سال جاری 130 هزار نفر از این افراد نسبت به ثبت نام در مدارس اقدام نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 527

به "چه گروه هایی از اتباع غیرمجاز می توانند در مدرسه تحصیل نمایند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه گروه هایی از اتباع غیرمجاز می توانند در مدرسه تحصیل نمایند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید