پیامک های تبلیغاتی فریبنده در آستانه سفرهای نوروزی

به گزارش آسمان تو، معاون گردشگری در آستانه سفرهای نوروزی هشدار داد که پیش از پرداخت پول و بستن قرارداد با آژانس ها، درباره صلاحیت و اعتبار قانونی آن ها تحقیق کنید و توجهی به پیامک های تبلیغاتی بی هویت نکنید.

پیامک های تبلیغاتی فریبنده در آستانه سفرهای نوروزی

مرتضی رحمانی موحد محتوای یکی از پیامک های تبلیغاتی درباره سفر به بوسنی و هرزگوین با بوسنی ایرلاین را مثال آورد و گفت:

این شرکت هواپیمایی اصلا مجوز ندارد که سفر با آن را تبلیغ می کنند! متاسفانه پیش از ارسال پیامک های تبلیغاتی نسبت به محتوای آن ها دقت نمی شود و با وجود درخواست و تذکرهای ما، اجازه بررسی و تایید محتوای این پیامک های تبلیغاتی را به متولی نمی دهند.

او با انتقاد به شیوه برخورد با فرستندگان پیامک های بی هویت گردشگری گفت:

متاسفانه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کارگروه نظارت بر محتوا برابر شورای عالی فضای مجازی، عضو نیست. ما درخواست عضویت داده ایم تا بتوانیم بر محتوای تبلیغات گردشگری در فضای مجازی نیز نظارت داشته باشیم. البته در پی طرح درخواست ما، شورا همکاری های خوبی با این سازمان داشته و پنل خدمات ارزش اضافه نموده را به ما داده است، ولی پنل پیامک در اختیار ما نیست.

معاون گردشگری با بیان اینکه با عضویت این سازمان موافقت کرده اند، اضافه نمود:

نمی توانیم منتظر تایید محتوای پیامک ها از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بمانیم. پیامک ها را می فرستیم اگر تخلفی شد، با فرستنده برخورد می کنیم. این شیوه برخورد چه فایده ای دارد؟! متاسفانه راستا تبلیغات پیامک ها جور دیگری تعریف شده است، درحالی که محتوای پیامک های تبلیغاتی باید قبل از به اشتراک گذاشتن، راستی آزمایی و صحت و صلاحیت شان تایید شود. چرا پیش از دریافت نظر و تایید متولی، چنین پیامک هایی را که محتوای بی هویتی دارد، منتشر می کنند؟!

منبع:ایسنا

منبع: کجارو
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2124

به "پیامک های تبلیغاتی فریبنده در آستانه سفرهای نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامک های تبلیغاتی فریبنده در آستانه سفرهای نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید