هفدهمین بخشش در گلستان، حکم قصاص جوانی پس از 16 سال لغو شد

به گزارش آسمان تو، رئیس کل دادگستری گلستان گفت: با بخشش بزرگوارانه اولیای دم، حکم قصاص جوانی که از 16 سال پیش تا به امروز در زندان است، امروز لغو شد.

هفدهمین بخشش در گلستان، حکم قصاص جوانی پس از 16 سال لغو شد

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران و به نقل از خبرگزاری تسنیم از گرگان، با حضور رئیس کل دادگستری گلستان و اعضای شعبه صلحی شورای حل اختلاف زندان گرگان، خانواده مقتول بزرگوارانه از حق شرعی و قانونی خود گذشتند و از اجرای حکم قصاص منصرف شدند.

هادی هاشمیان گفت: با لغو حکم قصاص این جوان که از 16 سال پیش در زندان است، آزاد شد و فرصت جبران اشتباهات و زندگی دوباره را یافت.

وی گفت: در این پرونده، محکوم به قصاص، ناخواسته در دعوا سبب مرگ همسایه اش شد و به این ترتیب هم جان پدر دو فرزند را گرفت و هم روزهای خوب جوانی اش را از دست داد.

رئیس کل دادگستری گلستان اضافه نمود: ناتوانی در کنترل خشم و نیاموختن مهارت های ارتباطی و گفت وگو متاسفانه هراز گاهی اتفاقات ناگواری را رقم می زند و مرتکبین این حوادث ناگوار هم بلافاصله از کرده خود پشیمانند.

وی گفت: از ابتدای امسال 16 حکم قصاص با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف و مدد ریش سفیدان، علما و بزرگان اقوام و طوایف استان، لغو شد.

هاشمیان اضافه نمود: امسال هزار و 400 نفر محکومان جرایم غیرعمد که زندانی بودند یا در آستانه ورود به زندان قرار داشتند، با پادرمیانی اعضای شوراهای حل اختلاف سراسر استان و کمک از متنفذان و ریش سفیدان و با گذشت بزرگوارانه محکوم له پرونده ها، طعم آزادی و ماندن در کنار خانواده های خود را چشیدند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1498

به "هفدهمین بخشش در گلستان، حکم قصاص جوانی پس از 16 سال لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هفدهمین بخشش در گلستان، حکم قصاص جوانی پس از 16 سال لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید