موافقت دولت با افزایش هزینه اسقاط خودرو های فرسوده، انتصاب رئیس سازمان هواپیمایی کشوری

به گزارش آسمان تو، در جلسه امروز هیات دولت با افزایش هزینه اسقاط خودرو های فرسوده موافقت شد.

موافقت دولت با افزایش هزینه اسقاط خودرو های فرسوده، انتصاب رئیس سازمان هواپیمایی کشوری

به گزارش گروه سیاسی آسمان تو، در جلسه روز چهارشنبه هیات دولت به ریاست حسن روحانی برگزار گردید، رئیس جمهور با تسلیت به جانباختگان حادثه بیروت و آرزوی سلامتی و عافیت برای مجروحان این حادثه به جمعیت هلاح احمر دستور داد هرچه سریعتر یاری های بشر محبت آمیز شامل اقلام بهداشتی و پزشکی برای مردم آسیب دیده لبنان ارسال گردد.

در ادامه جلسه، هیات وزیران ضمن قدردانی از زحمات آقای علی عابدزاده در دوران ریاست سازمان هواپیمایی کشوری، آقای تورج دهقانی زنگنه را به عنوان رئیس جدید این سازمان منصوب کرد.

همچنین با تصویب هیات دولت، آقای علیرضا برخور به عنوان مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

رئیس جمهور پس از رأی هیات وزیران به انتصاب نامبردگان، گفت: حوادث هوایی آنقدر دردناک و خسارت بار است که جبران آن گاهی ناممکن و گاهی سال ها به طول می انجامد و لذا سازمان هواپیمایی کشوری باید مراقب رعایت استاندارد های پروازی در سطح فرودگاه های کشور و شرکت های هواپیمایی باشد؛ بطوری که هیچ پرواز نا امن در هیچ فرودگاه نامطمئنی انجام نگردد.

در ادامه جلسه هیات دولت، تعدادی از پیشنهاد های دستگاه های اجرایی مورد آنالیز و تصویب هیئت وزیران نهاده شد.

هیات وزیران با اختصاص حداکثر تا مبلغ دو هزار میلیارد ریال اعتبار به صورت تملک دارایی های سرمایه ای برای تکمیل بازسازی تأسیسات زیربنایی آسیب دیده ناشی از زلزله سال 1396 در این استان موافقت کرد.

با تصویب هیات وزیران، آیین نامه اجرایی مولدسازی یا فروش اموال غیرمنقول مازاد دستگاه های اجرایی اصلاح شد.

به موجب اصلاحیه مذکور، سازمان برنامه و بودجه کشور موظف است پس از اطمینان از وصول ردیف درآمدی مربوط، تا 50 درصد از منابع وصولی را بابت تکمیل طرح های تملک دارایی های سرمایه ای نیمه تمام و مابقی منابع وصولی را برای افزایش تخصیص اعتبارات قانون بودجه سال 1399 کل کشور از جمله پرداخت پاداش سرانجام خدمت بازنشستگان و مطالبات آن ها مندرج در ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1399 کل کشور اختصاص دهد.

دولت در اجرای قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و نیز قانون اجازه مشخص و وصول کپی رایت فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات، تعرفه مربوط به جریمه تخطی دارنده پروانه ارایه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از مقررات تعرفه ای را مشخص کرد.

بر این اساس، دولت مصوب کرد درصورت عدم برطرف تخلف ظرف مدت 48 ساعت از زمان ابلاغ به دارنده پروانه ارایه خدمات ارتباطی و فناوری اطلاعات از مقررات تعرفه ای، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می تواند دارنده پروانه را تا زمان برطرف کامل تخلف و به ازای هر روز تأخیر در برطرف هر تخلف، تا سقف یک دهم درصد از درآمد ناخالص سالیانه براساس آخرین صورت اقتصادی حسابرسی شده، جریمه کند.

هیات وزیران با هدف تأمین نظر شورای نگهبان و برطرف ایرادات موجود در اساسنامه شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران، با افزودن یک تبصره به آن و اصلاح اساسنامه مذکور موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، رییس و اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت باید علاوه بر شایستگی های فنی و مدیریتی دارای شرط وثاقت و امانت نیز باشند.

با تصویب هیات وزیران، مصوبات مربوط به افزایش سرمایه دولت در شرکت های مادرتخصصی ذی ربط بهره بردار بجای شرکت ساخت و توسعه زیربنا های حمل و نقل کشور اصلاح شد.

به موجب اصلاح مصوبات مذکور، در صورت انتقال طرح های تکمیل شده مرتبط با بدهی های موضوع این تصویب نامه از شرکت ساخت و توسعه زیربنا های حمل و نقل کشور به شرکت های دولتی بهره بردار، افزایش سرمایه دولت در شرکت مادرتخصصی ذیربط بهره بردار انجام می گردد.

همچنین بدهی های مرتبط با طرح های سرانجام نیافته ای که پس از اتمام طرح می بایست به سایر شرکت های دولتی به عنوان بهره بردار منتقل گردد، به عنوان بدهی به دولت در دفاتر شرکت ساخت و توسعه زیربنا های حمل و نقل کشور ثبت و پس از انتقال به شرکت بهره بردار، افزایش سرمایه دولت در شرکت مادرتخصصی ذی ربط بهره بردار انجام می گردد.

در ضمنً شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، مشمول اجرای این تبصره می باشند.

هیات وزیران با توجه به لزوم بروز رسانی مقررات حاکم و ناظر بر اجرای فرآیند های نوسازی ناوگان حمل و نقل فرسوده برای اجرا و توسعه طرح از رده خارج کردن خودرو های فرسوده، با افزایش هزینه اسقاط خودرو های مذکور از 550 هزار ریال به یک میلیون ریال موافقت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1324

به "موافقت دولت با افزایش هزینه اسقاط خودرو های فرسوده، انتصاب رئیس سازمان هواپیمایی کشوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موافقت دولت با افزایش هزینه اسقاط خودرو های فرسوده، انتصاب رئیس سازمان هواپیمایی کشوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید