مشاهده اعتیاد به گوشی های هوشمند در مغز نوجوانان

به گزارش آسمان تو، بر اساس مالعات تازه، در مغز افراد نوجوانی که بیشتر وقت خود را صرف استفاده از گوشی های هوشمند می نمایند، تغییرات شیمیایی بوجود می آید که منجر به اعتیاد می گردد.

مشاهده اعتیاد به گوشی های هوشمند در مغز نوجوانان

گروهی از محققان کره جنوبی دریافتند، فعالیت انتقال دهنده های عصبی در قشر قدامی مغز بچه هایی که از اینترنت و تلفن همراه استفاده می نمایند، افزایش یافته بود. این قشر وابسته به سیستم های مربوط به پاداش، کنترل مهار و تنظیمات مربوط به خلق و خو است.

این ناحیه از مغز شامل اعتیادهایی است که بر اساس تغییرات این نوع رفتار ها بوجود می آید. نویسندگان این مقاله در پی تاثیراتی در این ناحیه از مغز هستند که در اعتیاد دخیل است.

یک تیم تحقیقاتی در دانشگاه کره ای در سئول از یک روش اسکن با نام طیف سنجی رزونانس مغناطیسی (MRS) برای ارزیابی مغز 19 نوجوان که بیشتر وقت خود را صرف استفاده از اینترنت یا گوشی های هوشمند می کردند، استفاده نموده است.

محققان بعلاوه از یک سری آزمون های استاندارد اعتیاد برای تشخیص اندازه وابستگی این نوجوانان استفاده کردند. سوال ها بیشتر در خصوص اندازه تاثیر استفاده از اینترنت و گوشی های هوشمند بر روی زندگی روزمره، کیفیت زندگی اجتماعی، الگوی خواب و احساسات شرکت نمایندگان بود.

در مرحله بعد، آنها از اسکن MRS برای ردیابی غلظت بیوشیمیایی در مغز استفاده کردند. این نوع اسکن اغلب برای مطالعه تغییرات ناشی از تومورهای مغزی، سکته مغزی، اختلالات خلقی و بیماری آلزایمر مورد استفاده قرار می گیرد.

طبق مشاهدات، معین شد یک اسید به نام گاما آمینو بوتیریک در قشر کورتکس قدامی مغز نوجوانانی که بیش از حد به اینترنت و گوشی همراه وابسته بودند، افزاش یافته بود. وظیفه این اسید مهار و کند کردن سیگنال های مغزی می باشد.

آنها متوجه شدند که استفاده بیش از حد از گوشی های همراه باعث شده بود تا تغییراتی در عملکرد یکی از نواحی کلیدی مغز بوجود آید که با مقیاس های بالینی اعتیاد، افسردگی و اضطراب مرتبط است.

در درمان اعتیاد این شرکت نمایندگان، بعد از 9 هفته درمان های شناختی - رفتاری، محققان متوجه شدند که سطح اسید گاما آمینو در مغز شرکت نمایندگان کاهش یافت و اعتیاد آنها تقریبا از بین رفته بود.

دکتر ادوین سالزیتس، متخصص پزشکی اعتیاد در شهر نیویورک گفت: شواهد علمی نشان می دهد که استفاده بیش از حد از این گوشی های هوشمند تاثیراتی بر روی مغز دارد که ممکن است مشابه به سایر اختلالات اعتیاد آور باشد.

منبع: فوت و فن / webmd.com
انتشار: 18 مرداد 1401 بروزرسانی: 18 مرداد 1401 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2282

به "مشاهده اعتیاد به گوشی های هوشمند در مغز نوجوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده اعتیاد به گوشی های هوشمند در مغز نوجوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید