داستان عجیب استقلال و لوله پولیکا!

به گزارش آسمان تو، خبرنگاران: استقلال در شرایطی مهیای قهرمانی در جام حذفی ایران می گردد که اصلا شرایطی که باید یک تیم حرفه ای داشته باشد را ندارد. فارغ از اعتصاب گاه و بیگاه بازیکنان این تیم که به علت تعویق مطالبات اقتصادی شان است به نظر می رسد این باشگاه از داشتن حداقل ها هم در تمرین محروم است.

داستان عجیب استقلال و لوله پولیکا!

به گزارش خبرنگاران، پیش تر بازیکنان استقلال در کنار مربیان این باشگاه هر روز از نداشتن زمین تمرین مناسب، نداشتن رختکن و حتی در برهه ای از نداشتن غذای مناسب گلایه نموده اند، ولی حالا به نظر می رسد این موارد تنها مسائل موجود در این باشگاه نیست. در واقع با صحبت های اخیر مربی بدنساز استقلال معین شده که امکاناتی در این باشگاه نیست و عجیب است که با چنین اوضاعی این تیم توانسته خودش را در جدول رده بندی لیگ برتر بالانگه داشته و در بین سه تیم برتر جدول قرار بگیرد.

صحبت های تازه بهزاد نوشادی در تبادل نظر با فارس پرده از ماجرایی دیگر در استقلال برداشته که این بار نه زمین فوتبال، بلکه تجهیزات در این باشگاه را نشانه رفته است. او می گوید از لوله پولیکای دست ساز در تمرینات استفاده می گردد و دستگاه یخ ساز باشگاه را به دلیل بدهی 4 میلیون تومانی گرو گرفته اند!

بهزاد نوشادی با اشاره به مسائل تیم استقلال گفت: تیم استقلال در شرایط نامناسب و ناعادلانه ¬ای تمرین می¬ کند و ما از نظر سخت ¬افزاری، شرایطی آماتوری داریم. لوازم بدنسازی ما در حد مدرسه فوتبال است و شاید باور نکنید که از لوله پولیکای دست ساز در تمریناتمان استفاده می¬ کنیم! من برخی از لوازم تمرینی شخصی خودم را برای تمرین بازیکنان آورده ¬ام. در بهمن ماه به نماینده اسپانسر های ¬وب عرض کردم که با 120 میلیون تومان، می¬توان لوازم حرفه ای کامل برای تیم خرید و باشگاه را تجهیز کرد که ماندگار هم خواهد بود.

مربی بدنساز استقلال تاکید نمود: بعد از این درخواست به من گفتند پول نداریم. حتی هزینه غذای روزانه، مبلغ 90 میلیون تومان در ماه بود که آن را هم قطع کردند و مقرر شد به جای آن، حدود 35 میلیون لوازم تمرینی بگیریم. بنده با اعتبار شخصی، این لوازم را تهیه نموده و تحویل باشگاه دادم، ولی نماینده اسپانسر پرداخت آن را پشت گوش انداختند و بعد از چند ماه هم باشگاه را ترک نموده و جدا شدند.

نوشادی گفت: استقلال تنها باشگاهی در جهان است که به اسم تیمی حرفه ¬ای نمی¬ تواند یک تمرین تاکتیکی پشت در های بسته داشته باشد. هر کسی می¬ تواند از داخل اتومبیل خود، تمام جزئیات تمرینات کادر فنی را فیلمبرداری کند. زمین تمرین اجاره ¬ای است و هر روز می¬ گویند قرارداد زمین تمام شده و شاید به جای دیگری برویم.

وی تاکید نمود: دستگاه یخ¬ ساز که یکی از لوازم ضروری اولیه در تابستان برای ریکاوری و پیشگیری از آسیب است، به دلیل بدهی 4 میلیونی در مجموعه آزادی گرو گرفته شده است. رختکن ما در کانکس است و تابستان بدون وسیله سرمایشی، شرایط زجرآوری در گرما داریم.

نوشادی تاکید نمود:با مدیریت و هزینه شخصی سرمربی، تیم استقلال متحد و با انگیزه در بازی دربی حضور یافت و آمار غیرقابل باوری را به نمایش گذاشت. در این بازی تیم مقابل، طی 120 دقیقه حتی یک ضربه به چهارچوب و یا یک ضربه کرنر نداشت. تیم استقلال با مالکیت توپ 67 به 33 در 15 دقیقه وقت اضافه، بازی را با پیروزی پشت سرگذاشت. اما اکنون بازیکنان، خسته و نا امید هستند. یک هفته دیگر، لیگ تمام می¬ گردد، ولی بازیکنان استقلال بی¬اعتماد و سرخورده، حتی کمتر از نیمی از مطالبات خود را دریافت ننموده ¬اند.

مربی بدنساز استقلال یادآور شد: دغدغه کادر فنی از مسائل تیم برای بازی قهرمانی جام حذفی و پلی ¬آف آسیایی در مقابل حریف حرفه ¬ای عربستانی است. حریفی که در اروپا اردو زده و با امکانات فوق حرفه¬ای سرگرم آماده سازی برای مسابقات است. مسائل فعلی تیم استقلال محدود به موارد مذکور نیست. بازیکنان به دلیل عدم دریافت مطالبات خود و هم عدم وجود شرایط تمرینی استاندارد، دچار افت روحی شده¬ اند که این امر خود ممکن است احتمال آسیب دیدگی و افت کیفیت عملکرد فنی و بدنی آنان را به همراه داشته باشد. از سوی دیگر جذب بازیکن برای فصل آینده هم خود معضل عظیمی برای تیم استقلال و کادر فنی به تعداد می ¬رود.

او ادامه داد:موارد یاد شده، مشتی از خروار مسائل تیم عظیم و مردمی استقلال است که دیر زمانی است با آن دست به گریبان بوده و اراده ¬ای هم برای حل و یا کاهش آن، دیده نمی ¬گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 مرداد 1400 بروزرسانی: 7 مرداد 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1900

به "داستان عجیب استقلال و لوله پولیکا!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "داستان عجیب استقلال و لوله پولیکا!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید