جزییات قیمت بلیت هواپیما اعلام شد

به گزارش آسمان تو، خبرنگاران : براساس مصوبه شب گذشته شورای عالی هواپیمایی کشوری، شرکت های هواپیمایی مجازند حداکثر 10 درصد به سقف نرخنامه مصوب خرداد ماه سال جاری اضافه نمایند. بنابراین، پرواز قشم رشت با نرخ یک میلیون و 94 هزار و 390 در صدر این نرخنامه واقع شده است.

جزییات قیمت بلیت هواپیما اعلام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پس از حدود یک ماه کشمکش و جلسات متعدد، شب گذشته بالاخره تکلیف نرخ پروازهای داخلی معین و اعلام شد. بر اساس این مصوبه قیمت بلیت پروازهای داخلی نسبت به جدول نرخی اعلام شده توسط انجمن شرکت های هواپیمایی در خرداد ماه 1399 به میزان 10 درصد افزایش یافت. همچنین مقرر شد محدودیت ارزان ترین نرخ برای شرکت ها از جدول فوق حذف شده و از این به بعد هیچ حداقل قیمتی وجود نخواهد داشت. همچنین هیچ شرکت هواپیمایی مجاز به افزایش قیمت، بالاتر از سقف معین شده نیست.

گرچه تا کنون نرخنامه جدید در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی درج نشده است اما ایرلاین ها حق ندارند بلیت پروازهای داخلی خود را بیشتر از 10 درصد گران تر از نرخنامه قبلی بفروشند که بر این اساس بالاترین قیمت به پرواز قشم ایر اختصاص دارد. حداکثر نرخ این پرواز در خرداد ماه سال جاری 994 هزار 900 تومان بود که با مصوبه شب گذشته قیمت بلیت آن نباید از یک میلیون و 94 هزار و 390 تومان تجاوز کند.

در پروازهای داخلی با مبداء تهران نیز 60 جهت و مقصد مختلف وجود دارد که حداکثر قیمت به پرواز تهران-چابهار با نرخ یک میلیون و 86 هزار و 580 تومان و کمترین قیمت به پرواز تهران-سمنان با 481 هزار و 800 تومان اختصاص دارد و برای مشاهده حداکثر مجاز قیمت بلیت هواپیما در 58 جهت پروازی دیگر نیز به این جدول نگاه کنید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 آذر 1399 بروزرسانی: 25 آذر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1484

به "جزییات قیمت بلیت هواپیما اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزییات قیمت بلیت هواپیما اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید