تماشای بازی های مقدماتی فوتبال جام جهانی در فضایی امن و خانوادگی

به گزارش آسمان تو، خبرگزاری خبرنگاران- پس از حصارکشی بوستان شوش و درآمدن این بوستان از فضای بی دفاع شهری، شهردار منطقه 12 از اجرای برنامه هایی نظیر تماشای بازی های مقدماتی فوتبال جام جهانی در فضایی امن و خانوادگی در آن اطلاع داد.

تماشای بازی های مقدماتی فوتبال جام جهانی در فضایی امن و خانوادگی

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علی محمد سعادتی، شهردار منطقه در این باره گفت: بوستان شوش یکی از بوستان های آسیب خیز منطقه 12 بوده که فضای بی دفاع شهری شناخته می شد و تا دو ماه پیش این بوستان جولانگاه توزیع کنندگان مواد مخدر و تجمع بزهکاران به شمار می رفت؛ از این رو با درخواست شوراهای محلی، ساکنان و کسبه اطراف بوستان، حصارکشی این بوستان در دستور کار شهرداری منطقه نهاده شد تا کنترل بهتری روی رفت وآمدهای آن انجام گیرد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه این رویداد سبب شده، بوستان یادشده شاهد برگزاری جشنواره های مردمی نظیر جشنواره عظیم ورزشی که توسط شهرداری منطقه به اجرا درآمد و حضور خانواده ها و بچه ها و نوجوانان برای طی کردن اوقات فراغت خود باشد، اضافه نمود: اکنون نیز تماشای بازی های مقدماتی فوتبال جام جهانی در این فضا در کنار شهروندان محترم این محله، فرصت مغتنمی برای افزایش حضور خانواده ها در این مکان فراهم نموده است.

شهردار قلب طهران شرح داد: حصارکشی بوستان شوش، با خرید و نصب نرده و حفاظ به متراژ 780 متر طول و با ارتفاع 2 متر و 20 سانتیمتر از 10 اسفندماه سال گذشته شروع شد و 28 اردیبهشت ماه امسال به انتها رسید که نواقص آن نیز طی ماه گذشته، رفع شد و پروژه هفته گذشته به طور کامل به بهره برداری ناحیه 4 شهرداری منطقه 12 رسید.

وی همچنین از درختچه کاری به منظور جلوه آرایی و ایجاد فضای سبز عمودی روی این حصارکشی اطلاع داد و ادامه داد: همانند پارک شهر و بوستان زندگی در محله هرندی، درختچه های رونده ای در حاشیه نرده ها کاشته خواهند شد که به مرور زمان، پوشش سبزی روی آنها ایجاد خواهد نمود. هم اکنون نیز حد شمالی و حد شرقی بوستان که نرده ها مشرف باغچه است، صورت گرفته و فقط بخشی از ضلع شرقی و ضلع غربی هنوز درخچه کاری نشده که در حال اجرا است.

لازم به ذکر است بوستان شوش دارای زمین ورزشی، مددسرای بانوان و آقایان بی خانمان، زمین بازی و... است که حصارکشی ها اخلالی در فعالیت های این اماکن به وجود نیاورده و این فعالیت ها همچنان ادامه دارند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 21 تیر 1400 بروزرسانی: 21 تیر 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1867

به "تماشای بازی های مقدماتی فوتبال جام جهانی در فضایی امن و خانوادگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تماشای بازی های مقدماتی فوتبال جام جهانی در فضایی امن و خانوادگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید