کشته شدن 13 فیلیپینی مسلح توسط ارتش مالزی

به گزارش آسمان تو، خبرنگاران : ارتش مالزی در جدیدترین حملات خود به افراد مسلح قبیله صباح 13 نفر از آنها را به قتل رساند.

کشته شدن 13 فیلیپینی مسلح توسط ارتش مالزی

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل آسمان تو به نقل از رویترز؛ نیروهای امنیتی مالزی اظهار داشتند که روز چهارشنبه و در کوشش برای تعقیب و دستگیری افراد مسلح فیلیپینی موسوم به قبیله صباح پیروز به کشتن 13 نفر از آنها شدند.

این خبر در حالی منتشر شده است که روز سه شنبه نیز ارتش مالزی از زمین و هوا به افراد مسلح قبیله صباح حمله نموده بود.

شروع درگیری ها به زمانی باز می شود که حدود 200 نفر از افراد مسلح قبیله صباح از جنوب فیلیپین به روستای بورنو بازگشته واظهار داشتند که این منطقه از قدیم به آنها تعلق داشته است.

تاکنون در جریان درگیری میان افراد مسلح قبیله صباح و ارتش مالزی حدود 40 نفر کشته شدند که 9 نفر از آنها نیروی پلیس بودند. وقوع این درگیری ها نگرانی در خصوص تامین امنیت پیش از انتخابات مالزی را بیشتر از قبل نموده است.

وزیر دفاع مالزی روز چهارشنبه به آسمان تو گفت که 13 نفر از افراد مسلح کشته شده اند و احتمال افزایش این آمار نیز وجود دارد. وی که تصاویری از کشته شده ها را به آسمان تو نشان می داد اظهار داشت که از روز سه شنبه به بعد آماری مبنی بر کشته شدن نیروهای مالزی منتشر نشده است.

پلیس مالزی به ساکنان مناطق اطراف محل درگیری هشدار داد که ممکن است افراد مسلح خود را به شکل روستائیان در آورده و بین مردم عادی پنهان شوند.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 381

به "کشته شدن 13 فیلیپینی مسلح توسط ارتش مالزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 13 فیلیپینی مسلح توسط ارتش مالزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید