سرانجام تحریم و آمادگی 13 نامزد ریاست جمهوری افغانستان برای آغاز مبارزات انتخاباتی

شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان گفت که تحریم پایان یافته اما فشارها علیه تیم انتخاباتی حاکم ادامه خواهد داشت، اعضای این شورا مبارزات انتخاباتی خود را آغاز می کنند.

سرانجام تحریم و آمادگی 13 نامزد ریاست جمهوری افغانستان برای آغاز مبارزات انتخاباتی

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری افغانستان متشکل از 13 تیم انتخاباتی پیش از این مبارزات انتخاباتی در این کشور را تحریم کرده بودند.

این تحریم در اعتراض به تلاش های تیم انتخاباتی دولت ساز به رهبری اشرف غنی رئیس جمهوری کنونی افغانستان برای مهندسی انتخابات ریاست جمهوری این کشور اجرا شده بود.

محمد شهاب حکیمی نامزد و سخنگوی شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری این کشور به رادیوآزادی گفت: تحریم انتها یافته اما فشارها علیه تیم حاکم در انتخابات ادامه خواهد داشت.

وی اضافه نمود: ما تصمیم گرفته ایم تا مبارزات انتخاباتی خود را آغاز کنیم اما از نظر ما صلح نسبت به انتخابات اولویت دارد و خواستار آن هستیم که به جای انتخابات بر مذاکرات صلح تمرکز صورت گیرد.

گفتنی است که دولت افغانستان موافق تعلیق انتخابات و تمرکز بر روند صلح نیست بلکه تاکید می کند که آمادگی های انتخاباتی و تلاش ها در روند صلح می تواند به طور همزمان جریان داشته باشد.

حکیمی اظهار داشت: اگر قرار است انتخابات برگزار شود پس باید اصلاحات لازم در این روند اعمال شود تا انتخابات به صورت شفاف و عادلانه برگزار شود.

وی شرح داد که فشارها علیه دولت ادامه دارد و اعضای این شورا با سفرای کشورهای خارجی از جمله سفیر آمریکا در کابل دیدار کرده و نگرانی های خود را در رابطه با انتخابات مطرح کردند.

قادرشاه سخنگوی تیم صلح و اعتدال به رهبری حنیف اتمر که یکی از تیم های مطرح انتخاباتی محسوب می شود به خبرنگاران در کابل گفت: دولت افغانستان برای آوردن اصلاحات انتخاباتی توجه نکرده و تلاش برای مهندسی انتخابات از سوی تیم حاکم همچنان ادامه دارد.

وی اضافه نمود: دولت افغانستان بارها برای انجام اصلاحات متعهد شده بود اما در نظام انتخاباتی این کشور اصلاحاتی اعمال نشده و حتی ظرفیت های قبلی نیز نابود شده است.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان قرار است ششم مهر ماه برگزار شود و تیم های انتخاباتی برای مبارزات انتخاباتی 60 روز زمان دارند و هنوز تنها چند روز از زمان آغاز مبارزات انتخاباتی در این کشور می گذرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 شهریور 1398 بروزرسانی: 10 شهریور 1398 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 315

به "سرانجام تحریم و آمادگی 13 نامزد ریاست جمهوری افغانستان برای آغاز مبارزات انتخاباتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام تحریم و آمادگی 13 نامزد ریاست جمهوری افغانستان برای آغاز مبارزات انتخاباتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید