مربی تیم ملی سنگ نوردی: عملکرد دختران بهتر از پسران بود

به گزارش آسمان تو، مربی تیم ملی سنگ نوردی با ارزیابی از شرایط بازی های آسیایی عملکرد تیم های دختران را بهتر از پسران دانست.

مربی تیم ملی سنگ نوردی: عملکرد دختران بهتر از پسران بود

به گزارش خبرنگار آسمان تو از جاکارتا، علیرضا بلاغی، مربی تیم ملی سنگ نوردی ایران درباره عملکرد تیم اعزامی به بازی های آسیایی اندونزی، بیان کرد: به نظر من دختران ما بهتر از پسران نتیجه گرفتند. با توجه به این که سطح امکانات و نوع تمرینات در نتیجه به دست آمده تاثیرگذار بود، انتظار بیش از این هم نمی رفت.

وی گفت : در بسیاری از موارد دختران ما به دلیل دوری راه مجبور هستند در شهرهای خودشان تمرین نمایند و این قضیه باعث می گردد با کمبود مربی در سطح ملی روبرو باشند. مربیان خانم در سطح کشور تعدادشان کم است. اینها محدودیت های هست که کار خانم ها را برای رسیدن به آمادگی مطلوب سخت می نماید. با همه اینها نتایج دختران ما در پالمبانگ قابل قبول بود.

بلاغی در ادامه به عملکرد پسران در این دوره از بازی های آسیایی اشاره و اظهار کرد: اگرچه یک مدال طلا در بخش سرعت توسط رضا علیپور کسب شد اما در دو بخش کمباین و سرعت امدادی انتظار داشتیم بهتر از این عمل نمایند و حداقل یک مدال دیگر کسب گردد.

وی ادامه داد: البته اگر امکان این وجود داشت مثل اکثر رقبایمان با دو تیم در مسابقات شرکت می کردیم با شرایط بهتر و متفاوت تری روبرو می شدیم چرا که خطاهای احتمالی و بعضا اشتباهات اگر موجب حذف یک تیم از آن کشور می شد تیم دیگر همان کشور این فرصت را داشت که جبران کند. این موضوع در تیم اندونزی و چین مشاهده شد. به عنوان مثال یک تیم اندونزی در مسابقه با ایران مرتکب خطا شد اما دیگر تیم شان با اقتدار مدال طلا را کسب کرد.

بلاغی در ادامه صحبت های خود، بیان کرد: در بخش بانوان امکان حضور دو تیم را نداشتیم اما در بخش آقایان می توانستیم با دو تیم شرکت کنیم اما سهمیه ما از سوی کمیته ملی المپیک یک تیم عنوان گردیده بود.

مربی تیم ملی سنگ نوردی ایران به وضعیت این رشته در ایران اشاره نمود و گفت : در حالی که این رشته در دنیا به سرعت در حال رشد و توسعه است در ایران به لحاظ امکانات دچار مشکل هستیم و این باعث گردیده که سنگ نوردهای ما مثل رضا علیپور که رکورددار دنیا است به صورت گلخانه رشد پیدا نمایند.

وی در خاتمه، خاطر نشان کرد: بحث اعزام ها هم مشکل دیگری است که فدراسیون در توانش نیست تیم ملی را به اکثر مسابقات مهم بین المللی اعزام کند و این ها مواردی است که موجب گردیده شرایط سختی پیش روی سنگ نوردی ایران باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 94

به "مربی تیم ملی سنگ نوردی: عملکرد دختران بهتر از پسران بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مربی تیم ملی سنگ نوردی: عملکرد دختران بهتر از پسران بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید