ماموریت خطرناک ولیعهد سعودی به جوخه ترور: حذف ایاد البغدادی!

به گزارش آسمان تو، منابع غربی از ماموریت خطرناکی که ولیعهد سعودی به جوخه وحشت، برای از پای درآوردن یکی منتقدان بن سلمان در نروژ داده، پرده برداشتند.

ماموریت خطرناک ولیعهد سعودی به جوخه ترور: حذف ایاد البغدادی!

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، به نقل از روزنامه القدس العربی، یک رسانه غربی از مأموریت خطرناک دیگری که محمد بن سلمان به جوخه وحشت خود داده بود تا یکی از منتقدانش را از پا درآورد، پرده برداشت.

روزنامه دیلی تلگراف در مطلبی فاش کرد که بن سلمان تیم امنیتی با مأموریت پنهان به نروژ رهسپار نموده، تا یکی از منتقدان ولیعهد سعودی را از میان بردارد.

روزنامه داگبلادیت، یکی از روزنامه های معتبر نروژ فاش کرد: مقامات سعودی در تابستان 2018 میلادی در اقدامی برای هدف دریافت یکی از منتقدان ولیعهد سعودی که در نروژ زندگی می نماید، کوشش کرد تا یک تیم امنیتی 10 نفره با مصونیت دیپلماتیکی در نروژ مستقر کند با این ادعا که آنها عناصر امنیتی سفارت هستند و باید مصونیت دیپلماتیک داشته باشند.

بر اساس گزارش این رسانه، ایاد البغدادی فعال و وبلاگ نویس منتفد محمد بن سلمان، هشدارهای امنیتی از مقامات نروژی در زمینه تهدید از سوی ریاض دریافت نموده و سازمان سیا هم به وی درباره تهدید احتمالی از سوی سعودی هشدار داد.

یکی از سخنگویان دولت نروژ در تبادل نظر با روزنامه داگبلادیت این درخواست عربستان برای اعطای معافیت از مجازات به اعضای این تیم امنیتی محرمانه را تأیید کرد.

طبق گزارش این رسانه؛ این درخواست تیم امنیتی درست در همان سالی مطرح شد که مأموران مخفی سعودی جمال خاشقجی، ستون نویس روزنامه واشنگتن پست را در کنسول گری عربستان در استانبول به قتل رساندند. عربستان این قتل را به گردن عناصر خودسر انداخته است.

منتقد سعودی نگران جانش است

ایاد البغدادی در مصاحبه ای با روزنامه داگبلادیت گفت که نگران سلامتی خودش است.

وی اضافه نمود: من برای امنیت خودم نگران هستم و احتمالاً از آنجایی که یکی از دوستان نزدیک خاشقجی بودم مأموران بن سلمان کوشش نموده اند تا مرا هدف گیرند. مطمئنم آنها افرادی داشتند که خاشقجی را تحت نظر گرفته بودند و من بیشتر اوقات با او بودم. اگر آنها تیمی فرستادند، احتمالاً به این منظور بوده که متوجه شوند بین من و خاشقجی چه می گذرد.

بر اساس گزارش رسانه نروژی؛ عربستان این اتهامات را رد نموده و تاکید دارد که ایاد البغدادی یک شهروند سعودی نیست و برای پادشاهی عربستان فردی ناشناخته است و اینکه ادعاهای کذبی با هدف خدشه وارد کردن به وجه عربستان مطرح نموده است!

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 دی 1399 بروزرسانی: 29 دی 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1545

به "ماموریت خطرناک ولیعهد سعودی به جوخه ترور: حذف ایاد البغدادی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماموریت خطرناک ولیعهد سعودی به جوخه ترور: حذف ایاد البغدادی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید