قاضی زاده هاشمی: کرونا 3 سال مسئله کشور خواهد بود ، جهش ویروس کار واکسن را به چالش کشیده است

به گزارش آسمان تو، عضو ستاد ملی کرونا گفت: اکنون که در ایام ماه های رجب و شعبان هستیم و مردم به زیارتگاه ها می فرایند باید برای ایجاد گشایشی در مراکز مذهبی و زیارتی توجه جدی کنیم.

قاضی زاده هاشمی: کرونا 3 سال مسئله کشور خواهد بود ، جهش ویروس کار واکسن را به چالش کشیده است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که صبح امروز به ریاست رئیس جمهور تشکیل شد با بیان اینکه خیز جدید کرونا از غرب کشور در حال آغاز شدن است، گفت: با توجه به اینکه این خیز کرونا از غرب کشور است احتمال اینکه شرایط کشور عراق خوب نباشد، خیلی بالا است. چون عمدتاً استان های غربی درگیر شده اند.

وی اضافه نمود: درجا های دیگر هم این خیز را داریم، ولی بیشتر از آذربایجان غربی تا خوزستان است و متأسفانه خوزستان بدترین شرایط را دارد و خیلی نگران نماینده است، به خصوص اینکه نمونه هایی از ویروس انگلیسی و آفریقایی هم در کشور دیده شده، نگرانی را بیشتر می نماید.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه با جهش ویروس کرونا تست های آزمایشی گذشته به چالش کشیده شده اند، توضیح داد: در مقالات کشور های غربی مطرح شده بعضاً پی سی آر ها منفی هستند، اما ویروس وجود دارد و این نگرانی ها را بیشتر می نماید.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به ماه های پیش رو، گفت: اکنون که در ایام ماه های رجب و شعبان هستیم و مردم به زیارتگاه ها می فرایند باید برای ایجاد گشایشی در مراکز مذهبی و زیارتی توجه جدی کنیم.

وی با بیان اینکه خبر های خوبی از نحوه توزیع واکسن و واکسیناسیون در این جلسه داده شد، گفت: مکانیسم های چندگانه کنترلی گذاشته شده تا واکسن وارد بازار سیاه نگردد و اتفاقی که در آلمان و انگلیس افتاده، نیفتد و به افراد هدف با نام تعیین واکسن تزریق گردد.

عضو ستاد ملی مقابله با کرونا با تأکید بر اینکه باید بر فرهنگ سازی نظم اجتماعی بیشتر توجه کنیم، توضیح داد: هم وطنانی که خارج از کشور وارد ایران می شوند، با توجه به چارچوب های نظمی که آن ها زندگی می نمایند، وقتی به داخل کشور می رسند گویا اینجا نظمی وجود ندارد و هر کاری که علاقه مند هستند باید انجام دهند که نشان می دهد روی فرهنگ سازی نظم اجتماعی باید خیلی کار کنیم.

قاضی زاده هاشمی اضافه نمود: مسافرینی که از انگلیس به ایران می آیند با وجود آنکه کلی تعهد داده بودند، وقتی وارد کشور می شوند پروتکل ها را رعایت نمایند و همکاری لازم را خواهند داشت، ولی همکاری نمی نمایند و آغاز به مطالبه گری می نمایند. به خصوص هواپیمایی که اخیراً از انگلیس آمده، نیرو های مستقر در بهداشت را در انجام تست و قرنطینه و امثالهم خیلی اذیت کردند.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به حجم میلیونی از اتباع خارجی در داخل کشور، گفت: مرز های رسمی کنترل می گردد، اما متأسفانه شرایط سرایت در خارج از کشور بیشتر است و این دردسر هایی را درست نموده است. ما مرز های طولانی در شرق و غرب کشور داریم و تردد غیرقانونی هم خیلی داریم؛ در غرب کشور پدیده کوله بری است و از آن طرف مسافرینی هستند که از عراق و ترکیه می آیند. در شرق کشور هم تردد وسیع از کشور های افغانستان و پاکستان را داریم. باید برای این ها فکری کنیم.

وی اضافه نمود: با آغاز واکسیناسیون و حضور چندمیلیونی اتباع خارجی که در کشور ما زندگی می نمایند اینکه بحث واکسیناسیون آن ها چه خواهد شد از مسائلی است که باید به آن ها توجه کنیم.

نایب رئیس مجلس با اشاره به تحقیقات در مورد کشور هایی که در آن ها واکسیناسیون را زودتر از ما آغاز کردند، اعلام کرد: در حال حاضر داریم آثار واکسیناسیون را در آن کشور ها پیگیری و مطالعه کنیم که چگونه بوده است. الآن چند میلیون نفر واکسن زده اند و باید ببینیم آیا واکسن در کنترل بیماری و کاهش بیماری نقش داشته است یا خیر.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه حداقل سه سال کرونا مسئله جدی کشور خواهد بود، متذکر شد: با توجه به جهش های ژنی که این ویروس دارد به سرعت انجام می دهد کارکرد واکسن را به چالش کشیده و برداشت ما این است که کرونا در میان مدت حل نخواهد شد و حداقل سه سال کرونا مسئله جدی کشور خواهد بود و باید همه دست به دست هم دهیم تا بتوانیم به یک زندگی عادی همراه با کرونا برسیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 24 اسفند 1399 بروزرسانی: 24 اسفند 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1657

به "قاضی زاده هاشمی: کرونا 3 سال مسئله کشور خواهد بود ، جهش ویروس کار واکسن را به چالش کشیده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قاضی زاده هاشمی: کرونا 3 سال مسئله کشور خواهد بود ، جهش ویروس کار واکسن را به چالش کشیده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید