فروش سهام عدالت تنها با اجازه سهامداران امکان پذیر است

به گزارش آسمان تو، مدیر فنی طرح سهام عدالت شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) گفت: فروش سهام عدالت بدون اجازه سهامداران انجام نمی شود.

فروش سهام عدالت تنها با اجازه سهامداران امکان پذیر است

به گزارش خبرنگاران از شرکت سپرده گذاری مرکزی، محمود حسنلو درباره انتشار برخی اخبار مبنی بر فروش 30 درصد دوم سهام مشمولان سهام عدالت بدون اجازه آنها افزود: بانک ها و کارگزاران تنها بعد از ثبت سفارش سهامداران، اجازه فروش سهام عدالت مشمولان را دارند.

وی گفت: در روزهای اخیر برخی از فروشندگان سهام عدالت اعلام کرده اند که وجوه اضافی به حسابشان واریز شده است و این امر شائبه فروش بیش از 30 درصد از سهام عدالت ایشان را به وجود آورده بود که این موضوع تنها به دلیل نحوه محاسبه و زمان فروش سهام عدالت این افراد است و مسئله ای در این زمینه وجود ندارد.

حسنلو در مورد فرایند فروش سهام مشمولان سهام عدالت افزود: سفارش فروش سهام عدالت از طریق شعب بانک ها به صورت 30 درصد و 60 درصد است، اما این سفارش ها در شرکت های کارگزاری به صورت انتخاب سهم و بین یک تا 60 درصد انجام می شود.

مدیر فنی طرح سهام عدالت گفت: شرکت سپرده گذاری مرکزی تنها وظیفه فراهم کردن زیرساخت های سفارش گیری معاملات را برعهده دارد و نقشی در فرایند معاملات و فروش سهام عدالت ندارد.

وی با بیان اینکه شرکت سپرده گذاری مرکزی، تمامی دسترسی ها برای پاسخگویی به سهامداران سهام عدالت را در اختیار بانک ها و کارگزاران قرار داده است، شرح داد: سهامداران در صورت هر گونه سوال یا ابهامی می توانند به بانک عامل یا کارگزار خود مراجعه کنند و از جزییات فروش سهام خود مطلع شوند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1356

به "فروش سهام عدالت تنها با اجازه سهامداران امکان پذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش سهام عدالت تنها با اجازه سهامداران امکان پذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید