عملکرد فوق العاده طارمی در 2021؛ با مجموع 48 گل و پاس گل در کنار مسی و محمد صلاح!

به گزارش آسمان تو، خبرگزاری خبرنگاران- مهدی طارمی از نظر مجموع گل و پاس گل، سال 2021 را در کنار مسی و بالاتر از رونالدو به سرانجام رساند.

عملکرد فوق العاده طارمی در 2021؛ با مجموع 48 گل و پاس گل در کنار مسی و محمد صلاح!

به گزارش خبرنگاران، سال 2021 برای مهدی طارمی در رده ملی و باشگاهی به بهترین شکل ممکن انتها یافت. او در 64 بازی رسمی برای تیم ملی ایران و باشگاه پورتو طی سال 2021 پیروز به ثبت 31 گل و 26 پاس گل شد. (تاثیرگذاری روی 57 گل)

عملکرد مهدی طارمی در سال 2021:

27 گل و 21 پاس گل در 55 بازی برای پورتو

4 گل و 5 پاس گل در 9 بازی برای ایران

31 گل و 26 پاس گل در مجموع

مهدی طارمی از نظر تاثیرگذاری مستقیم روی گل ها با مجموع 48 گل و پاس گل، در رتبه پنجم بهترین های سال 2021 لیگ های اروپایی نهاده شد. در واقع در همه رقابت های باشگاهی سال 2021 فقط ام باپه، لواندوفسکی، هالند و بنزما آمار بهتری از او داشتند. صلاح، مسی، تادیچ و هالر همانند طارمی مجموعاً 48 گل و پاس گل ثبت کردند.

مهدی طارمی با گلی که در آخرین روز از سال 2021 وارد دروازه بنفیکا کرد، سالی را که خوب شروع نموده بود، شیرین به خاتمه رساند و از زیر فشارهای سنگینی خارج شد. او حالا می تواند از تعطیلات کوتاه مدت سال نوی میلادی لذت ببرد و با روحیه بالا خودش را برای دو بازی نسبتا آسان برابر استوریل پرایا و تیم قعرنشین بلننسس آماده کند و سال 2022 را با گلزنی شروع کند.

اما خبر خوب برای مهاجم ایرانی، درو کردن تمام جوایز فردی و عناوین مهم در لیگ برتر پرتغال است. مهدی طارمی توانست در سال 2021 بیست بار برای پورتو گلزنی کند و با پیشی گرفتن از هریس سفروویچ، به تنهایی خودش را به عنوان بهترین گلزن لیگ برتر پرتغال در سال گذشته میلادی معرفی کند. مهدی طارمی و هریس سفروویچ مهاجمان پورتو و بنفیکا رقابت سختی برای کسب عنوان بهترین گلزن سال 2021 لیگ برتر داشتند. اما مهاجم بوشهری با گل حساسی که شب گذشته وارد دروازه بنفیکا کرد، به تنهایی عنوان بهترین گلزن تقویم 365 روز گذشته پرتغال را از آن خود کرد.

طارمی در فصل 2020-2021 پیروز شد 12 گل در سال 2021 به ثمر برساند. او 3 بار دروازه تیم های فارنسی و فامالیکائو را باز کرد و بعلاوه به تیم های براگا، بوآویشتا، توندلا، ناسیونال، ریو آوه و بلننسس یک بار گلزنی کرد. مهاجم ایرانی پورتو در فصل کنونی 2021-2022 نیز 8 بار پایش به گلزنی باز شد. او برابر توندلا هت تریک کرد و به موریرنزه نیز 2 گل زد. بعلاوه تیم های آروکا، ژیل ویسنته و بنفیکا نیز یک گل از طارمی دریافت کردند تا مجموع گل های زده او در سال تقویمی 2021 به عدد 20 برسد.

تا پیش از ملاقات شب گذشته میان پورتو و بنفیکا، مهدی طارمی و هریس سفروویچ در سال 2021 میلادی پیروز به زدن 19 گل شده بودند که مهاجم ایرانی با گلی که به بنفیکا زد، از این مهاجم مطرح سوئیسی پیش گرفت و به تنهایی عنوان بهترین گلزن لیگ برتر پرتغال در سال 2021 را از آن خودش کرد. البته رکوردهای مهاجم ایرانی پورتو تنها در این زمینه محدود نمی گردد. مهدی طارمی توانست با 16 پاس گل و گرفتن پنالتی در سال تقویمی 365 روز گذشته، به همراه رافا سیلوا بازیکن بنفیکا عنوان مشترک بهترین پاسور لیگ برتر پرتغال را از آن خود کند. این در حالی است که سیلوا یک هافبک و وینگر محسوب می گردد و وظایف گل سازی بیشتری نسبت به ستاره ایرانی پورتو دارد.

تا شب گذشته طارمی به تنهایی عنوان بهترین پاسور لیگ را نیز از آن خودش نموده بود و حتی گل نخست پورتو نیز روی پاس او به فابیو ویرا به دست آمد اما از آنجایی که توپ بین راه به مدافع بنفیکا برخورد کرد، این پاس گل به نام مهاجم ایرانی به ثبت نرسیده است. علاوه بر این، طبق اطلاعات سایت ترانسفرمارکت طارمی در سال 2021 پیروز به دادن 17 پاس گل شده است ولی در رده بندی نهایی 16 پاس گل برای او به ثبت رسیده است و باید دید آمار منتشره به وسیله رسانه های پرتغالی اشتباه است و یا یکی از پاس گل های طارمی محاسبه نشده است.

به هر شکل مهدی طارمی که روزهای سخت و دشواری را پشت سر می گذاشت و به علت عدم گلزنی در 11 ملاقات متوالی زیر فشار شدیدی قرار داشت، توانست یک گل کلیدی و مهم را برای تیمش به ثمر برساند و تا حدود زیادی از زیر نقدها خارج گردد. با توجه به برنامه بازی های پورتو، به نظر می رسد که او می تواند سال آینده میلادی را نیز پرگل و آماده شروع کند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 12 اسفند 1400 بروزرسانی: 12 اسفند 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 2144

به "عملکرد فوق العاده طارمی در 2021؛ با مجموع 48 گل و پاس گل در کنار مسی و محمد صلاح!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد فوق العاده طارمی در 2021؛ با مجموع 48 گل و پاس گل در کنار مسی و محمد صلاح!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید