عمران خان: اگر جنگ بین هند و پاکستان شروع گردد نبرد اتمی اجتناب ناپذیر است

به گزارش آسمان تو، نخست وزیر پاکستان ضمن هشدار به تمام کشورهای دنیا گفت: تاثیرات منفی جنگ میان ما و هند دامن گیر همه خواهد شد لذا همه باید برای حل مشکل کشمیر کوشش نمایند.

عمران خان: اگر جنگ بین هند و پاکستان شروع گردد نبرد اتمی اجتناب ناپذیر است

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از جیو تی وی، عمران خان نخست وزیر پاکستان ضمن هشدار نسبت به پیامدهای شروع جنگ میان هند و پاکستان گفت: اثرات منفی این نبرد دامن گیر تمام کشورهای دنیا خواهد شد.

وی توضیح داد: اگر نبرد میان هند و پاکستان شروع گردد خاتمه آن با شلیک موشک های هسته ای خواهد بود و این می تواند سبب نابودی تمام منطقه گردد.

نخست وزیر پاکستان در مصاحبه با یک شبکه قطری گفت: ما بارها به تمام مجامع دنیای هشدار دادهایم که هند ممکن است با صحنه سازی اتفاقی تروریستی در کشمیر رقم زده و پاکستان را مقصر آن بداند.

رهبر حزب تحریک انصاف اضافه نمود: اگر ترامپ با قصد حل معضل کشمیر به میدان بیاید می تواند باعث حل همیشگی این مسئله گردد.

وی اضافه نمود: من همواره مخالف جنگ بوده ام و همواره از هند خواسته ام که برای حل مسائل موجود مذاکره کند ولی دولتمردان دهلی نو پاسخ دعوت های ما را به درستی نداده و پیشنهاد مذاکره را نیز رد نموده اند.

عِمران خان گفت: در سازمان ملل سخنرانی نموده و از حقوق مردم کشمیر حمایت خواهم کرد البته ما نسبت به اقدام منفی هند نیز مطلع هستیم.

نخست وزیر پاکستان پیش از این نیز ضمن ارتباط دریافت با کشورهای همسایه از سران این کشورها خواسته بود برای حل مشکل و معضل کشمیر کوشش خود را انجام دهند.

هند از 42 روز پیش ضمن اعمال حکومت نظامی سخت در کشمیر تمام مسیرهای مواصلاتی به این منطقه را بسته و مردم را درخانه هایشان حبس نموده است.

نظامیان هندی طی 3 دهه اخیر 100 هزار کشمیری را کشته و باعث مفقود الاثر شدن 10 هزار نفر دیگر شده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 475

به "عمران خان: اگر جنگ بین هند و پاکستان شروع گردد نبرد اتمی اجتناب ناپذیر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عمران خان: اگر جنگ بین هند و پاکستان شروع گردد نبرد اتمی اجتناب ناپذیر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید