عرف: 90 درصد داوطلبان شورای شهر در مرحله هیات اجرایی تایید شدند

به گزارش آسمان تو، تهران (پانا) - رییس ستاد انتخابات کشور از تایید صلاحیت 90درصد داوطلبان شورای شهر در مرحله هیات اجرایی اطلاع داد و گفت افرادی که تایید صلاحیت نشده اند با مراجعه به هیات نظارت می توانند مراتب اعتراض خود را اطلاع دهند.

عرف: 90 درصد داوطلبان شورای شهر در مرحله هیات اجرایی تایید شدند

به گزارش ایرنا، جمال عرف روز پنجشنبه درباره تمهیدات وزارت کشور برای برگزاری انتخابات 1400 و میزان ثبت نام کنندگان داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای اسلامی روستاها و تیره عشایری، گفت: در این دوره 246 هزار نفر ثبت نام کردند که میزان ثبت نام کنندگان در دوره قبلی 234 هزار نفر و در دوره چهارم هم 221 هزار نفر بوده است و این افزایش با در نظر دریافت شرایط موجود قابل توجه است.

معاون وزیر کشور با بیان اینکه 71 درصد از ثبت نام کنندگان با مراجعه به بخشداری، 17 درصد به وسیله پیشخوان ها و 16 درصد غیر حضوری ثبت نام نموده اند، اظهار کرد: از لحاظ جنسیت 7 درصد ثبت نام کنندگان زنان و بقیه مردان بودند که دوره های قبل از ثبت نام کنندگان زن 5 و 4 درصد بود.

رییس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: بیش از 71 درصد از داوطلبان شورای روستا زیر 50 سال سن دارند و شغل بیشتر آنان نخست آزاد و بعد کشاورز است. یک چهارم افراد سابقه شورای روستا را دارند و 188 هزار نفر افراد جدید بودند که سابقه ندارند.

وی اضافه نمود: از آنجا که 38 هزار روستای ما زیر هزار و 500 نفر جمعیت دارد و 2500 روستای بالای 1500 نفر جمعیت دارد، لذا برای دسته اول شاخص بالای دیپلم مطرح نیست. برای همین بیشتر ثبت نام کنندگان با مدارک تحصیلی ابتدایی هستند.

عرف درباره ثبت نام کنندگان داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای شهر گفت: تعداد ثبت نام کنندگان حد فاصله دوره چهارم و پنجم قرار داشت و بیش از 51 هزار نفر در این دوره از انتخابات شوراها ثبت نام کردند.

وی اضافه نمود: در مجموع 297 هزار نفر در شورای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کردند.

معاون سیاسی وزیر کشور درباره آخرین شرایط ثبت نام کنندگان ادامه داد: سه درصد از 51 هزار و 500 نفری که ثبت نام نموده اند، انصراف دادند و هیئت های اجرایی بعد از دریافت استعلام از مراجع چهارگانه و آنالیز سوابق حدود 90 درصد از کاندیداها شوراهای شهر تایید صلاحیت نموده اند.

وی ادامه داد: افرادی که تایید نشده اند با مراجعه به هیئت نظارت می توانند مراتب اعتراض خود را اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1758

به "عرف: 90 درصد داوطلبان شورای شهر در مرحله هیات اجرایی تایید شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرف: 90 درصد داوطلبان شورای شهر در مرحله هیات اجرایی تایید شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید