عدم انتقال ویروس کرونا به وسیله حیوانات خانگی، چه افرادی مستعد به ابتلا به ویروس کرونای جدید هستند؟

به گزارش آسمان تو، تا امروز گزارشی مبنی بر انتقال ویروس کرونا جدید به وسیله حیوانات خانگی منتشر نشده است.

عدم انتقال ویروس کرونا به وسیله حیوانات خانگی، چه افرادی مستعد به ابتلا به ویروس کرونای جدید هستند؟

به گزارش خبرنگار ، امروزه حدود 12 هزار نفر به ویروس کرونای جدید در جهان مبتلا شده اند که از این تعداد 258 جان خود را از دست داده اند.

ویروس کرونا جدید داروی خاصی ندارد و همچنین درمان به خصوصی برای این بیماری توصیه نشده است، اما به طور کلی افرادی که به بیماری کرونا جدید مبتلا شده اند باید برای بهبود علائم بیماری، تحت مراقبت های مناسب قرار بگیرند و افرادی که به شدید ترین نوع از بیماری کرونا جدید مبتلا شده اند نیز باید بالاترین سطح مراقبت های درمانی برای آن ها انجام گیرد.

امروزه درمان ویروس کرونا جدید در حال آنالیز است و باید در کارآزمایی های بالینی مورد آزمایش قرار بگیرد و سازمان بهداشت جهانی نیز با همکاری سایر کارشناسان زبده یاری می نماید تا پژوهش ها در زمینه بیماری کرونا جدید سرعت بیشتری بگیرد.

بیماری کرونا جدید نوعی عارضه ویروسی است و بنابراین نباید آنتی بیوتیک برای پیشگیری و درمان آن استفاده کرد، اما به طور کلی اگر افراد به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جدید در بیمارستان بستری شدند به خاطر عفونت های باکتریایی ممکن است که آنتی بیوتیک از سوی پزشک برای آن ها تجویز گردد.

امکان آلوده شدن افراد به ویروس کرونای جدید برای تمام گروه های سنی وجود دارد، اما به طور کلی گروه های پر خطر مثل سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه ای مثل دیابت و آسم هستند، بیشتر از سایر افراد عادی استعداد ابتلا به نوع شدید کرونای جدید در آن ها است. همچنین سازمان بهداشت جهانی به تمام افراد در تمام گروه های سنی مختلف توصیه می نماید بهداشت دست ها و سیستم تنفسی را رعایت نمایند تا بتوانند از خود در برابر ویروس کرونا جدید محافظت نمایند.

استقرار نظام مراقبت بهداشتی فعال در تمامی مرز ها و مبادی ورودی کشور

براساس شواهد و مدارک امکان آلوده شدن حیوانات خانگی مثل سگ و گربه به ویروس کرونا جدید وجود ندارد، اما به طور کلی افراد بعد از تماس با حیوانات خانگی باید دست های خود را با آب و صابون شست و شو دهند و بر اساس دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی رعایت بهداشت می تواند افراد را در برابر باکتری های شایعی مانند ایکولای و سالمونلا که بین انسان و حیوان قابل انتقال بوده از آن ها محافظت کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 2 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 898

به "عدم انتقال ویروس کرونا به وسیله حیوانات خانگی، چه افرادی مستعد به ابتلا به ویروس کرونای جدید هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدم انتقال ویروس کرونا به وسیله حیوانات خانگی، چه افرادی مستعد به ابتلا به ویروس کرونای جدید هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید