ظریف: همه وامدار ایثارگران، شهدا و آزادگان هستیم، مردم ما مبنای قدرت ما هستند

به گزارش آسمان تو، وزیر خارجه کشورمان در کنگره ملی الماسهای درخشان تاکید نمود، آنچه کشور ما را حفظ نموده و در برابر سختی ها و فشارها باعث شده این کشور به پیش برود و در برابر زورگوها و قلدرها تسلیم نشود فرهنگ ایثار و شهادت است.

ظریف: همه وامدار ایثارگران، شهدا و آزادگان هستیم، مردم ما مبنای قدرت ما هستند

به گزارش خبرگزاری آسمان تو، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز (شنبه) در کنگره ملی الماسهای درخشان به منظور تجلیل از آزادگان و همزمان با سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی طی سخنانی بیان نمود: ضمن تبریک میلاد امام هادی، عید قربان و غدیر سال جاری روز 26 مرداد در زمان نمادینی است بین دو عید که آزادگان سرافراز ما و دیگر ایثارگران ما نماد امروز این دو عید هستند. عید قربان عید ایثار و سرسپردگی و عید غدیر عید ولایت.

وی خطاب به آزادگان گفت: همه مردم ایران وامدار ایثارگران، شهدا و آزادگان هستیم. آنچه کشور ما را حفظ نموده و در برابر سختی ها و فشارها باعث شده این کشور به پیش برود و در برابر زورگوها و قلدرها تسلیم نشود فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی اضافه نمود: امروز در دنیای کنونی فقط توانمندی سیاسی مالی و نظامی نیست. امروز شاخصه های قدرت متنوع شده اند و فرهنگ ایثار یکی از شاخصه های قدرت شده است. ما پیشرفتها را مدیون مردم و مقاومت آنها هستیم. هر چه پیشرفت کردیم نه به خاطر قرار دریافت زیر چتر این و آن بلکه علیرغم فشارها و تحریمهای ظالمانه این و آن به دست آوردیم.

ظریف در ادامه سخنرانی خود اضافه نمود: هر چه داریم از مردم داریم. مردم ما مبنای قدرت ما هستند. جانبازان و آزادگان بهترین نمونه مقاومت این مردم هستند. ظریف اضافه نمود: هر چه نعمت داریم در زیر سایه خدا از این مردم داریم. اگر امروز آمریکا با همه ادعای قدر قدرتی اش نمی تواند در برابر مردم ایستادگی کند بخاطر فرهنگ مقاومت مردم است. همواره وامدار ایثارگران خواهیم بود.

وی گفت: اگر بخواهیم شرف و عزت امروز را داشته باشیم همواره باید به خاطر داشته باشیم که به چه دلیل است امروز سربلندیم، حتما انسجام مردمی، قدرت نطامی، توسعه علمی، سیاسی و اجتماعی ما مهم است ولی مهمتر از همه وابستگی ما به فرهنگ ایثار و شهادت مردم است.

وزیر خارجه بیان نمود: بعنوان خدمتگزاران مردم موظفیم در پس مقاومت شما پنهان نشویم و وظیفه ماست قدردان مقاومت مردم باشیم و بار و فشاری را از دوش مردم برداریم، این مردم صاحب اختیار ما هستند ما صاحب اختیار مردم نیستیم، رهبری می فرمایند رای مردم حق الناس است یعنی مردم برای ما معین تکلیف می نمایند.

وی اضافه نمود: از اینکه به من افتخار دادید در محضر شما باشم متشکرم.

در انتها این مراسم لوح تقدیر از طرف خانواده شهدا و ایثارگران به وزیر خارجه تقدیم شد.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 508

به "ظریف: همه وامدار ایثارگران، شهدا و آزادگان هستیم، مردم ما مبنای قدرت ما هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: همه وامدار ایثارگران، شهدا و آزادگان هستیم، مردم ما مبنای قدرت ما هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید