طالبان: نهادهای اطلاعاتی افغانستان به غربی ها اطلاعات غلط می دهند

به گزارش آسمان تو، طالبان در واکنش به گزارش سازمان ملل مبنی بر حضور جنگجویان خارجی در افغانستان و وجود پایگاه های داعش در این کشور گفت که نهادهای اطلاعاتی افغان با هدف تخریب فرایند صلح به شورای امنیت اطلاعات نادرست می دهند.

طالبان: نهادهای اطلاعاتی افغانستان به غربی ها اطلاعات غلط می دهند

به گزارش دفتر منطقه ای آسمان تو، طالبان با انتشار بیانیه ای، گزارش شورای امنیت سازمان ملل درباره حضور و فعالیت جنگجویان خارجی در افغانستان را تکذیب کرد.

این گروه اظهارداشت که افراد وابسته به القاعده پس از حمله آمریکا به افغانستان این کشور را ترک کردند و به کشورهای خود بازگشتند و حضور و فعالیت 400 تا 600 جنگجوی این گروه در افغانستان را نیز نادرست خواند.

شورای امنیت سازمان ملل در گزارشی تازه با عنوان پشتیبانی تحلیلی و تیم نظارت بر تحریم ها درباره داعش، القاعده و افراد و اشخاص وابسته اعلام کرده بود که القاعده در 12 ولایت افغانستان بطور مخفیانه فعالیت دارد و ایمن الظواهری سرکرده این گروه نیز در این کشور است.

سخنگوی طالبان در واکنش به حضور داعش در ولایت های شمالی افغانستان نیز گفت که در نتیجه درگیری های طالبان با داعش تمام داعشی ها از مناطق تحت کنترل طالبان بیرون رانده شده اند و ملحق شدن اعضای طالبان به داعش را نیز رد کرد.

وی توضیح داد که این اطلاعات و تبلیغات مشابه آن توسط سازمان های اطلاعاتی افغانستان به کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل داده می گردد و هدف آن را نیز ضربه زدن به توافق قطر و تخریب فرایند صلح خواند.

مجاهد همچنین گفت که طالبان به توافقنامه امضا شده با آمریکا متعهد است و به هیچکس اجازه نمی دهد از خاک این کشور بر ضد امنیت آمریکا و متحدین آن استفاده کرده و یا در اینجا مراکز آموزشی ساخته و یا یاری جمع آوری کرده و برای دوام جنگ بهانه ایجاد کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1304

به "طالبان: نهادهای اطلاعاتی افغانستان به غربی ها اطلاعات غلط می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طالبان: نهادهای اطلاعاتی افغانستان به غربی ها اطلاعات غلط می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید