ضرورت دوچندان برخورداری معلولان از اینترنت رایگان در پی شیوع کرونا

به گزارش آسمان تو، مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا و بالا بودن خطرپذیری افراد دارای معلولیت و عدم حضور آنان در جامعه، ضرورت برخورداری این افراد از اینترنت برای آموزش مجازی را دو چندان می نماید، گفت: وزیر ارتباطات برای رایگان شدن اینترنت برای معلولان که تبعیض علیه آنان روا داشته می گردد از هیچ کوششی دریغ نکند.

ضرورت دوچندان برخورداری معلولان از اینترنت رایگان در پی شیوع کرونا

علی همت محمودنژاد در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه بسیاری از زیرساخت های ارتباطی برای معلولان قابل استفاده نیست، اظهار کرد: باتوجه به گسترش روز افزون مشاغل تحت وب و تناسب این مشاغل با توانمندی های افراد دارای معلولیت، تضمین دسترسی این افراد به محیط مجازی می تواند بر کاهش بیکاری به طور فزاینده ای موثر باشد.

وی ادامه داد: این تمثیل مع الفارغ نیست اگر بگوئیم، همانگونه که وزارت نفت به معلولان سهمیه بنزین اختصاص می دهد، اختصاص اینترنت رایگان مطالبه ای به حق برای معلولان است. از آنجایی که با ظهور ارتباطات تصویری نوظهور، ارتباط ناشنوایان با یکدیگر و خانواده هایشان تسهیل شده و تاثیر شگرفی بر توانایی آنان داشته است، رایگان شدن اینترنت می تواند تاثیر مضاعفی بر این رویه مثبت داشته باشد.

مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان اضافه نمود: متاسفانه دسترسی نابینایان به نوشته های مکتوب روزانه در کیوسک روزنامه فروشی ها عملا امکان پذیر نیست و رایگان شدن اینترنت برای این گروه از جامعه، می تواند در استقلال و توانمندی آنان نقش خود را به خوبی نشان دهد.

محمودنژاد با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا و بالا بودن خطرپذیری افراد دارای معلولیت و عدم حضور آنان در جامعه، ضرورت داشتن اینترنت برای آموزش مجازی را دو چندان می نماید، یادآور شد: اگر وزیر ارتباطات به اهمیت رایگان شدن اینترنت برای معلولان که تبعیض علیه آنان روا داشته می گردد، مطلع گردد، به طور حتم برای رایگان شدن اینترنت معلولان از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر آموزش مراکز فنی و آموزشی بهزیستی به صورت آنلاین انجام می گردد، گفت: در حال حاضر سامانه سازمان بهزیستی دارای تمام اطلاعات افراد دارای معلولیت و گروه های هدف خود براساس نوع معلولیت، شدت معلولیت و بسترگرا بودن و غیر بسترگرا بودن و... است و وزارت ارتباطات و فناوری به راحتی می تواند به وسیله این سامانه افراد دارای معلولیت نیازمند به اینترنت رایگان را شناسایی کند.

مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان توضیح داد: اگر هم وزارت ارتباطات تصور می نماید که اختصاص اینترنت رایگان برای یک میلیون معلول زیاد است ، می تواند به گروه های هدف نیازمند مانند دانش آموزان و دانشجویان معلول، کارفرمایان معلول، انجمنهای معلول و... اینترنت رایگان اختصاص دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1636

به "ضرورت دوچندان برخورداری معلولان از اینترنت رایگان در پی شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت دوچندان برخورداری معلولان از اینترنت رایگان در پی شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید