سهام عدالت را از چه طریقی بفروشیم

به گزارش آسمان تو، تهران (پانا) - نزدیک به یک هفته قبل سامانه SahmEdalat.com برای فروش سهام عدالت معرفی و از امروز این سامانه به صورت رسمی آغاز به فعالیت کرد. در این سامانه که به صورت ویژه برای کسانی که قصد فروش سهام عدالت خود را دارند طراحی شده است، می توانید همه یا بخشی از سهام عدالت خود را به فروش برسانید.

سهام عدالت را از چه طریقی بفروشیم

به گزارش دنیای اقتصاد، مزیت این سامانه بیش از هر چیز سادگی آن است که باعث می گردد برای کسانی که معامله گر دائم بازار بورس نیستند، پیچیدگی نداشته باشد و به راحتی از آن استفاده نمایند.

مسلماً برای استفاده از این سامانه قبل از هرچیز احتیاج است که مشمول سهام عدالت شده باشید. برای اطلاع از این موضوع با مراجعه به سایت samanese.ir و وارد کردن کد ملی در صفحه نخست آن مطمئن شوید که سهام عدالت به شما تعلق گرفته است. سپس با ثبت نام در این سایت روش سرمایه گذاری مستقیم را انتخاب کنید. انتخاب این گزینه به معنای آن است که شما می خواهید تصمیم گیری در خصوص فروش یا نگه داشتن سهام عدالت به خودتان سپرده گردد. در صورتی که روش غیرمستقیم را برگزینید مدیریت سهام شما در اختیار شرکت های سرمایه گذاری استانی خواهد بود و فعلاً اجازه فروش سهامتان را نخواهید داشت. لازم به شرح است که اگر هیچ کدام از این دو روش را انتخاب نکنید، یا اصلاً به این سایت مراجعه نکنید، به صورت پیش فرض روش غیرمستقیم برای شما انتخاب خواهد شد.

در مرحله بعدی شما باید در سامانه سجام نام نویسی کنید. نام نویسی در این سامانه هم بسیار ساده است. این سامانه مربوط به اطلاعات مشتریان بورس است و مطابق قانون، هرکسی که قصد خرید و فروش سهام را دارد -چه سهام عدالت و چه هر سهام دیگری- باید در این سامانه نام نویسی نموده باشد.

در مرحله آخر هم شما باید به سامانه فروش سهام عدالت به آدرس www.SahmEdalat.com بروید و پس از ثبت نام و وارد کردن کدملی و شماره موبایل، سهام عدالت خود را به فروش برسانید. شما می توانید در این سامانه همه سهام و یا بخشی از آن را بفروشید و بخشی را به اسم سرمایه گذاری باقی بگذارید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: asemaneto.ir شناسه مطلب: 1952

به "سهام عدالت را از چه طریقی بفروشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سهام عدالت را از چه طریقی بفروشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید